Wpis z mikrobloga

Potrzebuje kupić felgi stalowe pod zimówki i nie mogę trafić identycznych takich jak mam z oponami letnimi. Zimówki już mam. Felgi z letnimi mają osadzenie ET 20. Janusze na giełdach chcą mi wcisnąć z innym ET i mówią, że będą pasować. Wszystkie inne parametry są zgodne (rozstaw śrub, szerokość, otwór centralny). Czy janusze mają rację i mam brać np. ET 23, ET 26, itp. i nie będzie różnicy? Czy lepiej poczekać/dopłacić do nówek i kupić właściwe?
#motoryzacja #samochody #pytanie #warsztat #opony
  • 14
@Thou: Nie, szerokość będzie taka sama, choć jeden janusz coś tam mówił, że 6.0 albo 7.0 będzie też pasować, a ja mam 6,5. Tu już chyba próbował mnie na serio naciągnąć.
@klark: ET 23 też jest mało na allegro, janusze też takich chyba nie mieli. Tylko 26 albo 27. Gdyby to były 15" a nie 16" to by nie było problemu...
Co to za auto? Dobierz sobie stalówki nowe przez oponeo czy podobny serwis, będzie pewność, że pasują. I bez ryzyka, że krzywa od Janusza.
@Vadzior: Lipa... jak chcesz cebulować to moim zdaniem 26 lub 27 możesz śmiało pakować to tylko 6-7mm róznicy względem wzorcowej, zobacz na aucie czy taka różnica spowoduje jakieś problemy ale wątpię.
@lucasy: Poczekam może pojawi się 20 albo chociaż 23. Z tego co wiem, czasem się pojawiają, ale szybko znikają. Na allegro w zakończonych widywałem nawet po 200-300zł/komplet ale szły w kilka godzin po wystawieniu aukcji. Szukam ich już od wakacji. Póki co mogą być tam założone letnie. Gdybym w gratisie nie dostał zimówek to pewnie nawet bym nie myślał nad ich kupnem.
@lucasy: 170zł/sztuka nówki. To z dostawą wychodzi ok. 700zł. A jak mówię, zdarzały się i za 200zl/komplet. A janusze raczej nie oszukają, to nie jest tak, że oni mają przy sobie na giełdzie te felgi i po zakupie już ich nie spotkam. Mają rozpiskę co mają na stanie i zapraszają do swojego warsztatu/szrotu. I zawsze można zwrócić. Tak samo na allegro. Kiedyś ładnie na giełdzie przycebuliłem ze stalówkami do Corsy D.
@hrumque: Wcześniej nie wiedziałem co to jest nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu nie chciałem sytuacji, że auto będzie jeździło na połowie opony czy coś, przez co zużywa się tylko jedna strona, wewnętrzna lub zewnętrzna.