Wpis z mikrobloga

#androiddev #programowanie

Drodzy,
W ramach pracy inżynierskiej będę pracował nad aplikacją (Android).
Muszę opanować komunikację aplikacji z serwerem.
Pomyślałem, że postawię serwer na domowym komputerze - wybieram pomiędzy Apache Tomcat, a XAMPP.
Stąd ten post - bardzo proszę o doradzenie mi, czy postawienie takiego serwera dedykowanego będzie najlepszym rozwiązaniem?

Serwer będzie przechowywał:
- bazę użytkowników + dane dot. ich preferencji;

Powinien także obsłużyć "na zawołanie":
- prostą komunikację (powiadomić każdego użytkownika i odebrać odpowiedź opcjonalnie z krótką wiadomością)
- wykonać kod w oparciu o preferencje użytkowników i dokonać pewnego wyboru na ich podstawie.

Czy Tomcat/XAMPP da radę? A może istnieje rozwiązanie, które będzie prostsze do wdrożenia i obsługi?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • 18
  • Odpowiedz
@anfilo-pl: zależy co jest głównym celem pracy, być może właśnie to co się dzieje na backendzie jest najwazniejsze ;)

@admx1: Firebase to tylko storage i baza danych z mega wygodnym interfejsem. Nie możesz tam dodać żadnej logiki biznesowej, żadnych operacji - do takich rzeczy tak czy siak musisz postawić oddzielny serwer z aplikacją która się będzie z firebase łączyła.
  • Odpowiedz
@admx1: już jeden projekt produkcyjnie na Firebase (RTDB, FCM, Cloud Functions) postawiłem, nie ma się czym przejmować moim zdaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Integracja z Androidem jest bajecznie prosta, a endpointy mogą być nawet niepotrzebne jeśli dobrze zaprojektujesz sobie bazę danych (triggery)
  • Odpowiedz