Wpis z mikrobloga

ciekawe, czy gdyby muzułmanie odprawiali swoje modły przez tym pksem xD to wykopki by pisały tak samo - co Ci to przeszkadza, niech się modlą, masz ból dupy o dywanik? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Sharley Masz argumenty, że kościół hamował naukę, nie neguj z tym. Duchowni się z tym nie zgadzali najbardziej a wtedy to oni byli najważniejsi a nie zdanie uczonych, cos co się Nie zgadza z teoria kościoła? Gilotyna.

Co do samobójstwa.
"Kościół wielokrotnie wypowiadał się na ten temat, między innymi na synodzie w Bradzie w 563 roku. Zgodnie z jego wypowiedziami samobójstwo w celu osiągnięcia palmy męczeństwa, czyli osiągnięcia nieba przez śmierć,
  • Odpowiedz
@Reezu: To, że ktoś coś negował nie znaczy że nie rozwijał czegoś innego.

A co mnie obchodzi co było kiedyś? Twierdzisz, że kościół mówi, że samobójcy nie idą do nieba, pokazuję Ci opinię katolickiego czasopisma, to mi wyjeżdżasz z synodem z VI wieku.

Nie interesuje mnie dalsza rozmowa, dzięki i pozdrawiam cieplutko.
  • Odpowiedz
@pelen_spokoj: Ale ból dupy. Ja.
I co ci szkodzi, że poświęcił nowy autobus? Że niby nie związane z kościołem? Chciałbym przypomnieć, że według nauk kościelnych, o Bogu powinno się myśleć jak najczęściej, na przykład w trakcie jazdy autobusem.
To tak, jak modlitwa o to, żeby nie rozbił się i nie ginęli ludzie. Masz coś przeciwko, żeby każdy pomodlił się o zbiorowe bezpieczeństwo?

A jeśli nadal nie rozumiesz po co się
  • Odpowiedz
  • 0
@mendele777
Skoro wątpisz że pomyśle, to się wysil i mi przedstaw swoje kontrargumenty na to, czemu to robił i czy zabijanie jest zgodne z waszymi 10 przykazaniami.
  • Odpowiedz
  • 0
@mendele777 Co nie upoważnia do zabijania. 10 przykazań, mówi Ci to coś? Podobno najważniejsze.
PS. Istniało wtedy wiele sposobów na to, żeby udowodnić, że nie jest płaska i znajdziesz to w podręczniku do geografii z 1 klasy gim.
  • Odpowiedz
  • 0
@mendele777 Oj, pomyliło mi się coś, kłócę się z takim czymś czego ty ( prawdopodobnie ) nie posiadasz. Więc nie bardzo mam teraz czas żeby Ci odpisywać, później znajdę dla Ciebie czas :)
  • Odpowiedz
@pelen_spokoj: Ale co w tym złego? Dobrze, że Kościół się angażuje w ważne wydarzania lokalnych społeczeności. Jakby tak nie robili to znowu ktoś by narzekał, że żyją w swoim świecie.
  • Odpowiedz
Wrocław. Polska. XXI wiek. Otwarcie nowego dworca PKS. Ja #!$%@?ę...


@pelen_spokoj: A pomyśl sobie, że np w takiej Ameryce, to się modlą przed niektórymi ważnymi zawodami, albo meczami. Głowa Państwa mówi "God bless" i nikogo to nie razi, a "God bless America" mówią wszyscy dosłownie wszędzie.
W sumie, to masz trochę racji, w Polsce jak w lesie, że się ludzie czepiają święcenia różnych budynków, dróg, czy nowo otwartych pomieszczeń.
  • Odpowiedz