Wpis z mikrobloga

Autentyczna sytuacja sprzed kilku dni.
Stoje w kolejce na poczcie.
Przede mną starszy gościu 40-50 lvl.
Wyciąga smartfona.
Stoje za nim i tak z ciekawości rzucam wzrokiem na jego ekran.
Odblokowuje go i moim oczom ukazał sie nieprawdopodobny widok.
Kilkadziesiąt kart w dziwnej nieznanej mi przeglądarce. Coś tam klika i na jego ekranie wielka reklama "gratulacje wygrales.... bla bla bla..."
Usilnie próbuje to zamknąć klikajac w ok zamiast zamknac te karte. Pobieraja mu sie w tle jakieś niekontrolowane aplikacje. Zwiecha telefonu.
Zamyka jakąś karte i potem wchodzi w dziwny program po niemiecku wyglądający jak CCleaner.
Skanuje mu telefon co chwilę wywalajac reklame.
Klika, ale zamiast czyścić i przyspieszyc smartfona telefon zaczyna wibrować.
Przechodzi na ekran główny a tam taki burdel.
Czarna tapeta, setki aplikacji.. masakra.
I tak sobie myślę. Jak można doprowadzić do takiej sytuacji, żeby tak zaniedbać urządzenie?
Czy to jego wina, że tak wolno działa jego smartfon? A może to wina scamu ktory zalewa prawie kazda aplikacje? Reklamy które krzyczą, że twój smartfon ma wirusa?
Nie wiem.. ale to nie koniec historii.

Kolejka mija, podchodzi do okienka podaje Pani na poczcie pocztowke i mówi do niej wolnym i spokojnym głosem:
- chce najtanszy znaczek i stempel.
Ona do niego, że tak sie nie da, bo cena znaczka jest zależna od cennika cos tam..
A on z grymasem:
- a to w takim razie dziękuję.. chciałem zrobic komuś dowcip, hehehehehe ale dobra. Dzięki.

Koleś stał w kolejce prawie 10 min bo chcial zrobic komuś kawał z pocztówką. No co za figlarz - pomyślałem.

Ogólnie to mógłbym miec #!$%@?, ale cos mnie tknęło, ze do niego zagadam.

Mówię:
- dowcip nie wypalił?
- no nie wypalił, niestety..
- co.. żonie chciał pan wysłać pocztowke, że jest pan w egzotycznym kraju? hehe
I tutaj mi zaczyna opowiadać z takim humorem, że w pewnym momencie go polubiłem.
Więc mówię mu, ze zajmuje sie hobbystycznie naprawą sprzętu elektronicznego..
A on od razu wyciaga ten telefon i pyta sie czy da sie zrobić, żeby działał szybciej..

No to bez zastanowienia wziąłem go do ręki.
Zamknąłem wwzystkie aplikacje i zacząłem odinstalowywac ten scam. Restart i po kilku chwilach telef zaczął w miare poprawnie działać.
Pokazałem i wytłumaczyłem jak sie zamyka karty i aplikacje, że nie ma klikac w żadne reklamy, konkursy, darmowe antywirusy itd.

O dziwo szybko kumał.
Później bardzo mi dziekowal a mi sie zribilo feels good man.

Takie tam #truestory #feelsgoodman
  • 53
  • Odpowiedz
Idziesz ulicą. Nagle... PIERDUT! Patrzysz szybko za siebie, a tam katastrofa, matka z dwójką malutkich dzieci przygrzała samochodem prosto w słup! Podbiegasz szybko do wraku, widzisz, że dzieciom dzięki nowoczesnym fotelikom samochodowym nic się nie stało, jednakże matka jest ciężko ranna. Sprawdzasz czy jest przytomna, niestety brak reakcji, zauważasz, że na nodze z przeciętej tętnicy wypływa krew... W miarę swoich możliwości zakładasz prowizoryczną opaskę uciskową. Masz mało czasu, musisz wezwać pomoc zanim się wykrwawi. Na twoich rękach spoczywa teraz jej życie, to, czy ją uratujesz, zależy wyboru jakiego dokonałeś w przeszłości...

a) Wybrałeś iPhone
Wyciągasz telefon. Wybierasz numer na pogotowie. Po 6 minutach przyjeżdża karetka, a ty stajesz się bohaterem opisywanym w gazetach.

b) Wybrałeś Windows Phone
  • Odpowiedz