Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie. Próbowałem zainstalować środowisko żeby sobie pomigać diodami w płytce stm32l100c-disco i zaraz mnie chyba krew zaleje. Zacząłem od kursu STM32 na forbocie i instalacji System Workbench for STM32 i wszystko pięknie ładnie dopóki nie trzeba pobrać firmware. Automatyczne pobieranie nie działa i jest to opisane na stronie. Jest również podany sposób jak temu zaradzić jednak ręczne wgranie firmware do odpowiedniego folderu nie działa. Następnie moje wysiłki przeniosły się na atollica, tutaj już nawet mogę utworzyć projekt tylko nie wiem dlaczego akurat nie pobierają mi się automatycznie biblioteki stdperiph. Po ręcznym ich skopiowaniu pokazują mi się błędy w tych bibliotekach i projekt nie chce się zbuildować. Proszę was o jakiś tutorial jak dla debila krok po kroku jak skonfigurować to środowisko żebym mógł chociaż zamrugać diodą. Najlepiej ten z którego korzystaliście i postępująć według wskazówek wam się udało.
#stm32 #elektronika #mikrokontrolery
  • 8
@Chandox: Też wolę Keila (po prostu działa). Ewentualnie EmBitz - używałem z STM32F7. Przez jakiś czas używałem SW z STM32F107 i moim zdaniem to straszna padaka - co kilka minut musiałem ponownie uruchamiać to IDE bo traciło kontakt z STLinkiem.