Wpis z mikrobloga

Witam 15 pazdziernika zlamalem kostke boczna i tylnia. Wiadomo zabieg l4 i do domu. Poza wyjsciami do kibelka i cxasami na dwór większość czasu leze czyli ruchu praktycznie zero, wpieprzam niesamowicie duzo non stop mam apetyt a mimo to chudne. Witki mi sie porobily jak u 12 sto latka. Nie powinno byc na odwrót ze przy zerowym ruchu tyje? Biore zastrzyk raz dziennie i tabletki moze od tego ? Pomoze ktos
#zlamanie #medycyna #chudne @Doriel pomoze?
  • 11
@LuckyLuciano: nie ruszasz się to i atrofia cię dopadła. Jeśli chudniesz bardziej niż powinieneś (w sensie z braku ruchu) - jak tam z poziomem cukru? Jesteś ciągle głodny, ciągle chce ci się pić, a mimo wszystko chudniesz?
@LuckyLuciano: samo to, że więcej jesz niewiele mi niestety mówi. Jeśli coś mi przychodzi do głowy to właśnie początki cukrzycy - przebadaj poziom cukru. Nie jest to skomplikowane, może nawet u lekarza rodzinnego będziesz mógł to zrobić (jeśli masz diabetyka w otoczeniu - niech ci użyczy jeden pasek i glukometr). Lekarz albo cukrzyk powiedzą ci więcej :)
@sony_halit: A tarczyca ? mialem niedoczynnosc i przytylem sporo, potem bralem tabletki poziom sieb ustabilizowal i wrocilem do w miare normalnej wagi. Moze teraz poszlo w druga strone i chudne? Jedno.jest pewne musze isc do lekarza
@LuckyLuciano: Jakie tabletki bierzesz? Bo zastrzyk to pewnie heparyna żebyś zakrzepicy nie dostał od unieruchomienia. Takie chudnięcie przy unieruchomieniu jest spowodowane najczęściej zanikiem mięśni. Trudno coś więcej powiedzieć po tym co napisałeś.
@LuckyLuciano: Trzeba Ci zrobić badania laboratoryjne: morfologia, poziom białka, analiza moczu, kreatynina, mocznik, może dobrze by było skontaktować się z ortopedą co Cię operował?