Wpis z mikrobloga

@WormRider po malu zabieram się w pracy za kontraktowanie podwykonawcy który wykona dla mojej firmy perony i chciałbym się przygotowywać bo oprócz zapisów jak sie powinno projektować perony brakuje mi wiedzy jak je potem wykonać jak już sa zaprojektowane.
@stan-tookie-1: no to wybierasz doświadczonego wykonawce, piszecie w umowie że ma to wykonać wg SIWZ ( a tam jest STWIORB co załatwia wszystkie niespodzinki ze strony zamawiającego) oraz Id-22 Perony w którym ma ogólnie opisana jest całą technologia.
Ze swojej strony dodam, że same perony nie sa trudne w ykonaniu, ale trzeba pamiętać, żeby skoordynować elektroenergetykę (kable, studzienki i oświetlenie perony) teletechnikę (kable, studzienki i urządzenia SDIP) i czasem jeszcze tam
@stan-tookie-1: kurcze, tak ostatnią wypowiedź napisałeś, że myślałem że macie projekt. To chcesz wycinek z jakiegoś projektu? Bo nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
Jak macie żółty fidic to hehe będziecie się kłócić o ilość ławek na peronie, bo na pewno założyliście mniej niż PLK chce (nie ważne ile założyliście) (σ ͜ʖσ)
@WormRider: bardziej mi chodziło, dla samego siebie, żeby z jakiegoś podręcznika majstra po prostu poczytać jak się prowadzi roboty peronowe. Od czego się zaczyna, jak się układa i poziomuje płyty peronowe L, jak się potem kolejne dokłada, jak je zabezpieczyć, kiedy układać odwodnienie wgłębne, jak dogęścić materiał zasypowy itd itd.

Od strony projektowej, co powinno być na peronie, jak peron powinien wyglądać ostatecznie to nawet na studiach miałem i mam sporo