Wpis z mikrobloga

@pogop: tak jak kolega policzył wyjdzie ok 2 zł za 8 godzin. Ale to górne ograniczenie, ponieważ urządzenie pewnie ma termostat i nie grzeje cały czas na maksa. Moc 400 W tez dotyczy ustawienia na maks temperaturę. W praktyce sądzę, że wyjdzie co najmniej o połowę mniej, ale najlepiej byłoby zmierzyć miernikiem :)
@pogop: hmm, pomyślmy. Taki podgrzewacz włącza się tylko jak spadnie mu temperatura więc PRZYJMIJMY W PRZYBLIŻENIU że to będzie jakieś pół godziny grzania na 3/4 mocy na godzinę. Tak podejrzewam. To jest 0,5x 300W. To daje 150w na godzinę. Nie wiem jaką masz taryfę prądu na umowie ale przyjmijmy jakieś 30 gr średnio. To masz 0,150kWh x 0,30gr czyli powiedzmy jakieś pięć groszy na godzinę. Teoretycznie grzejesz to przez jakieś max
@pogop: P.S. Kup sobie miernik zużycia prądu w jakimś markecie i podłącz tylko to i potem przelicz z cenami na fakturze za prąd bo mogłem trochę przesadzić z tymi wyliczeniami. To wszystko też zależy jaką temperaturę mleka ustawisz, do tego dochodzi temperatura otoczenia, histereza i inne ciekawe rzeczy takie jak przeciąg w kuchni bla bla bla.
@pogop: modyfikowane mleko powinno być od razu wypite. nie wolno go trzymać cała noc - przeczytaj na opakowaniu. To lepiej już trzymaj tam samą wodę i jak będzie chciał (chciała? córeczka czy chłopak?) w nocy to wtedy zrób.
@pogop: nie wiem jakim cudem mojemu pokoleniu i mnie udało mi się przejść okres niemowlęcy () skoro rodzice nie mieli takich sprzętów