Wpis z mikrobloga

Woda utleniona to jakieś #!$%@? gówno, ale o co chodzi, więc tak : po kilku godzinach pracy z papierkiem ściernym umyłem ręce i zauważyłem, że w jednym miejscu na ręce na obszarze ok. 0,5cm kwadratowego starłem sobie naskórek (widocznie w tym miejscu za mocno przyciskałem), ale gdybym nie zauważył, to bym się nawet nie zorientowtał, bo praktycznie nic nie czułem, dopóki nie wpadłem na genialny pomysł, ale polać to miejsce wodą utlenioną ( u mnie w domu zawsze na rany się tak robiło) i tu zaczęła się dopiero jazda, żadna piana nie zaczęła się robić, ale miejsce zaczęło piec jak sam #!$%@? i na dodatek zrobiło się całe białe, śnieżnobiałe, jakby ktoś jakiś barwnik pod skórę wstrzyknął, myślałem, że to jakiś nalot, więc próbowałem to zmyć, zedrzeć, niestety, ni #!$%@?, trochę się obsrałem, bo myślałem, że to jakiś tężec czy inny gronkowiec, więc hop to internetów i dopiero tutaj się dowiedziałem, że generalnie woda utleniona to gówno, bo działanie antybakteryjne naukowo nie zostało potwierdzone, ale co zostało potwierdzone to to, że nadtlenek wodoru reaguję z żywymi tkankami jakby nie " wyżerając " co w konsekwencji prowadzi do ich obumarcia i stąd biały kolor ...
PS. Na zdjęciu konsekwencje oparzenia perhydrolem - 30 procentowy roztwór nadtlenku wodoru, ja miałem takie samo coś na ręce od wody utlenionej - 3 procentowy roztwór nadtlenku wodoru ( fakt, że lałem na uszkodzoną skórę).

Jak macie jakieś skaleczenie to lepiej umyć ranę wodą z mydłem, a później nałożyć jakaś maść przeciwbakteryjną np. Tribiotic, co byście się nie martwili, że zaraski wniknom i umrzecie, pozdrawiam.

#oswiadczenie #zdrowie #medycyna #coolstory #chemia #wodautleniona
LubieDlugoSpac - Woda utleniona to jakieś #!$%@? gówno, ale o co chodzi, więc tak : p...

źródło: comment_HGRnj2jAk6gQwfcB5vxGmlmEXru8UlD3.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
prowadzi do ich obumarcia i stąd biały kolor ...


@LubieDlugoSpac: Widziałeś ty kiedyś białego trupa? #!$%@? co ty masz za internet.
Woda utleniona jest wybielaczem, po prostu utleniłeś do leukozwiązków kilka "białek". Wyjdziesz z tego, kiedyś po laborkach miałęm całe łapki białe i to tak zwyczajnie mija.
  • Odpowiedz