Wpis z mikrobloga

Mirki, przez ostatni rok pracowałem nad własny #startup wraz z niewielkim zespołem (łącznie 3 osoby). Safelly wystartowało ale wiele osób zgłaszało, że przydałby się filmik informujący czym jest usługa. No to nagraliśmy, własnymi siłami z pomocą znajomego lektora… pytanie do Was czy jest to dla Was jasne no i ogólnie czy taka forma się Wam podoba?

Z góry dzięki za feedback ( ͡° ͜ʖ ͡°)

LINK DO FILMU

#biznes #filmowanie
  • 18
W animacji jest coś nie tak z kolorami, dajcie więcej saturacji na całość i już totalnie dużo w momentach w których problem o którym mówicie jest naprawiony. nagrajcie lektora jeszcze raz - albo nowego, albo tego samego, ale nie ucinajcie mu góry w dźwięku. Jeśli szukacie kogoś nowego to polecam Łukasza z fiverra - super jakość jak na fiverrowe ceny: https://www.fiverr.com/lukas_g
Sama animacja ma ładną grafikę, ale możnaby ją dużo mocniej zdynamizować.
@Amidamaru6669: Wybacz głupie pytanie , ale nad czym pracowały 3 osoby przez rok w tym projekcie? Przecież backup danych z serwera/bazy robi się jednym kliknięciem, przywrócić go też można skryptem napisanym w bashu w jeden dzień. Konsola do wyboru zapisanych backupów i "przywracania ze strony www" to może i tydzień. Dopracowanie całości, testy - wyjdzie miesiąc. A gdzie pozostałe 35 roboczomiesięcy?
@Amidamaru6669: Animacja dla mnie jest ok, ale sama usługa jakoś bez szału.
Jeśli Janusz nie ogarnia internetów to zazwyczaj zleca obsługę firmie, która robiła stronę.
Informację o zhackowaniu strony dostajesz często od hostingu, możesz też zainstalować sobie darmową wtyczkę, która da odpowiednie info. Hosting robi też sam kopię z ostatnich 14 dni.
W przypadku sklepów internetowych, które zarabiają to juz raczej jest stała osoba od spraw internetowych, która ogarnia takie tematy.
@krupek: Nie jestem programistą 15k x10 ;) Zrobienie takiej aplikacji nie trwa tydzień i tyle, szczególnie że wypisałeś kilka z rzeczy które są tym systemem. Nie ma tutaj chociażby silnej kryptografii, szyfrowania połączenia itd. W każdym razie, mój błąd, źle to określiłem. Programista pracował przez rok, 2 pozostałe osoby nie zajmują się programowaniem (nie samym programowaniem produkt żyje ;) ) i pracują od późniejszego terminu.
@saycool: Fajnie jakby tak było, ale nie do końca tak jest :) Kopie robione przez hosting to często za mało, zazwyczaj to jest 1 kopia, już zainfekowana. Odzyskiwanie tego dla osoby nietechnicznej to już zupełnie nieosiągalne. Generalnie pracujemy przy stronach i wiele z nich odzyskiwaliśmy, więc znamy problem.
Masz rację, że nie do wszystkich ten produkt trafi. Ale nie ma - mamy konkretną grupę osób, głównie przedsiębiorców ze swoimi własnymi stronami,
@Amidamaru6669: Usługa jako taka jest ok, ale wydaje mi się, że cieżko będzie pozyskać klienta.
Bo ktoś kto się zna wie, że dobry hosting robi kopię z 14 dni i można ją bardzo łatwo przywrócić.
Ten kto się nie zna, raczej takie rzeczy zleca lub konsultuje z firmą zewnętrzną.
Gdyby mnie, któryś z klientów spytał czy warto taką usługę dokupić to niestety ale bym jej nie polecił.
@saycool: Rozumiem :) Niemniej jednak odzyskiwaliśmy strony z kilku hostingów i kopia nigdy nie okazała się skuteczna. Większość była kopią już niedziałajacej strony. Tak jak pisałem wcześniej - wynika to z naszych obserwacji i statystyk, któe mówią że średnio dopiero po ponad 7 dniach właściciel dowiaduje się, że jego strona nie działa.
@saycool: Chcieliśmy, ale ze względów prawno-podatkowych nie możemy póki co. Natomiast daliśmy ostatni pakiet, gdzie można sobie wykupić większą ochronę i proponować swoim Klientom.
Dzięki i dzięki za feedback!