Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki, to mój pierwszy post.
Piszę gdyż pewna znajoma poszukuję obrazu którego reprodukcje kiedyś widziała, ale którego ani ja, ani ona nie możemy znaleźć. Obraz jest bizantyjski lub wzorowany na bizantyjski. Oto jej opis owego obrazu: "Trzy lub cztery kobiety o dużych oczach (tęczówki czarne lub brązowe) włosy długie i ciemne (prawdopodobnie ciemny brąz lub czarne), o podłużnych twarzach (coś w stylu Chrystusa poniżej), ciemniejsza karnacja (złotawa), wszystkie o takich samych bądź bardzo podobnych twarzach, wysokie i szczupłe, w szatach w ciemnych kolorach, twarze pozbawione emocji, patrzące na oglądającego obraz, chyba miały jakieś nakrycia głów, bez aureoli. W tle dominują stonowane kolory ( dużo brązu i czerni, złoto odcienie również)"
Poniżej dodam też zdjęcie Chrystusa w podobnym stylu które było wspomniane wyżej które mi wysłała:

#obraz #obrazy #historia #bizancjum #prosba #zdjecia #tak #dziendobry #pytanie
Bolemir - Cześć wykopki, to mój pierwszy post.
Piszę gdyż pewna znajoma poszukuję ob...

źródło: comment_lcENGNy2ACmREjmUUVyITI25fabCrIq0.jpg

Pobierz
  • 6
@OjciecMarek Dziękuje, za odpowiedz, ale to niestety nie to :( Według osoby która prosiła mnie o napisanie tego posta obraz był "znacznie brzydszy" niż owa mozaika którą wstawiłeś.
Niestety to też nie to :( Jeszcze raz dziękujemy za pomoc :)
Chociaż możliwe, że był to współczesny obraz w stylistyce bizantyjskiej. Trochę jak szukanie igły w stogu siana, bo sam też go nie widziałem :v