Wpis z mikrobloga

  • 17
@atoic serio? To jest tak proste
Cebule na robimy na szklisto, dodajemy czosnek, po chwili pomidory z puszki, mogą być też zwykłe. Papryka czerwona i ostra, jakieś wędliny ja miałem resztę szynki szwarcwaldzkiej. Przyprawiamy czym lubimy, a ja lubię na ostro, papryka ostra, wędzona, pieprz sól, carry, kmin rzymski (ten składnik jest ważny). Delikatnie mieszamy (najlepiej raz by nie zniszczyć struktury pomidorów) i na małym ogniu redukujemy, następnie wbijamy ja górę
  • Odpowiedz
Wdl mnie najlepsza jest ze świeżych pomidorów a wtedy nie jest to proste danie bo trzeba się chwilę na pracować aby ogarnąć pomidory.
  • Odpowiedz
@lukaschels: > " Danie idealne aby wysprzątać lodówkę z resztek."
Ano zobaczmy co tam mamy: majonez - termin przydatności do spożycia 22.08.2017, śledzie po kaszubsku - TPS 11.09.2017, serek wiejski - TPS 01 list 17, smalec wiejski z jabłkiem - TPS OK, musztarda kremska - TPS marz 17, sałatka szwedzka - TPS OK, zeschnięta cebula, jakiś wiórek - pietruszka?
No to jedziemy!
  • Odpowiedz
  • 0
@czar_Pekla przecież niczym się jego wersja nie różni od H. Ona wrzuciła wołowine do cebuli, on szynkę. Nie potrafisz kupić mielonej wołowiny, porwać na kawałki i wrzucić? U H. też jest napisane żeby użyć pomidorów z puszki jak nie ma się zwykłych. Ale w tajemnicy powiem Ci ze jak zalejesz Pomidory wrzątkiem na samym początku robienia tego to zdążysz je obrać do momenyu aż cebula będzie dobra.
  • Odpowiedz
@Seid chodzi o sposób przygotowania. Tu jest bardziej "naciep do gara i zagotuj", tam "a po 10 minutach dodaj to, po 10 tamto". Nie ma w sumie co filozofowac, bo danie mega proste i też już kilka jego wykonów mam za sobą z normalnymi pomo, więc gotowania nie trzeba mnie uczyć :)
  • Odpowiedz
@czar_Pekla: No ale on tutaj tego po prostu nie opisał xD Naciep do gara jednocześnie pomidory z puszki, cebule i przyprawy to będziesz miała zupę pseudo-pomidorową i i tak będziesz przez 20 minut to odparowywać żeby nie jeść tego z głębokiego talerza. BTW robiłem to godzinę temu.
  • Odpowiedz
@Seid

Naciep do gara jednocześnie pomidory z puszki, cebule i przyprawy to będziesz miała zupę pseudo-pomidorową i i tak będziesz przez 20 minut to odparowywać żeby nie jeść tego z głębokiego talerza.


To zależy, pomidor pomidorowi nierówny, nawet te z puszki w ramach jednej partii tej samej marki potrafią się różnić konsystencją.

Poza tym, tradycyjnie szakszukę podaje się właśnie w głębszych naczyniach lub na patelni, bo sama w sobie nie jest
  • Odpowiedz
@Wayne_Schlegel:

Ano zobaczmy co tam mamy: majonez - termin przydatności do spożycia 22.08.2017, śledzie po kaszubsku - TPS 11.09.2017, serek wiejski - TPS 01 list 17, smalec wiejski z jabłkiem - TPS OK, musztarda kremska - TPS marz 17, sałatka szwedzka - TPS OK, zeschnięta cebula, jakiś wiórek - pietruszka?

Czekam na zdjęcie tego co z tych składników wyjdzie. Smacznego XD
  • Odpowiedz