Wpis z mikrobloga

@kajtom: hejka ;)
10k ?? :D wystarczy Ci nawet na 40dni
z mojego doświadczania: jeśli nie wynajmujesz agencji, porterów i przewodników tylko sam ruszasz z plecakiem to można zamknąć się w kwocie 4500zł za 21 dni z przelotami (Katowice -> Dubaj -> Katmandu)

Trzymam kciuki za udaną wyprawę ! ;) i koniecznie daj znać jak poszło
@koszatnik: 10 to faktycznie cena wyjazdu z agencją. Ogólnie nie jeżdżę na organizowane wycieczki, ale w tym wypadku moja pierwsza myśl była taka, że samemu to od groma ogarniania np taki przelot do Lukli, jakieś pozwolenia itd. Byłeś tam na takiej imprezie? Ciekawi mnie jak to wygląda na miejscu. No i zastanawia mnie to co napisali na stronie agencji - na wyjazd powinno się wziąć plecak 40l jako podręczny i 60l
@kajtom: Byłam na Annapurna Circuit (15 dniowy trekking, z przełęczą Thorong La Pass 5416 mnpm w roli głównej)
Organizowaliśmy sobie wszystko na własna rękę i nie napotkaliśmy większych problemów :) szlaki są dobrze oznaczone, poza tym zawsze spotyka się w schroniskach innych turystów (w sezonie) i można do nich dołączyć żeby było raźniej i bezpieczniej.

Z ekwipunku: 100l ? Do Base Campu ? hmmm troszkę abstrakcja ;)
zerknij w google na
@koszatnik: Kurde, szacun! W jakim okresie byliście i w ile osób? Czytam sobie blogi i generalnie widzę, że nie taki diabeł straszny (chyba). Tutaj twierdzą, że sporo ciuchów można kupić w Katmandu. Pomimo tego, że to podróby, to podobno dobrej jakości w super cenie. Śpiwór też można podobno wypożyczyć, co szczególnie mnie cieszy, bo nie chcę kupować gratów których użyję raz ;]
@kajtom: Byliśmy w 3 osoby, na przełomie luty/marzec
Polecam ! Wyjazd z Himalaje był świetną przygodą :) tylko warto poczytać i się dobrze przygotować.
Odnośnie zakupów - tak jest możliwość kupienia większości ciepłych ubrań (zwłaszcza podróbek 'The North Face' :D), choć my mieliśmy cały wszystko ze sobą. Niestety nie wiem jak wygląda wypożyczanie śpiworu i chyba nie zdecydowałabym się na taki krok w Nepalu :/ imo już lepiej zapytać znajomych i