Wpis z mikrobloga

Czy jest sens używać kremy do twarzy w młodym wieku? Coraz częściej słyszę gdzieś, że powinno się to robić regularnie, ale jest to skierowane do osób, które się malują i jakoś niszczą swoją cerę. Ja się nie maluję i wydaje mi się to zbędne, ale jednocześnie chciałabym jak najbardziej dbać o tę cerę, żeby długo zachowywała zdrowy wygląd. #mirabelkopomusz
  • 14
  • Odpowiedz
@Cockatrice: moja siostra cos mi gadala na ten temat, ale prawie nic nie pamietam, jedna rzecz w zasadzie to ze wiekszosc kremow ma alkohol w skladzie a on wysusza cere, nawet jak przez chwile masz nawilżona, takze jeszcze bardziej Cie postarza, takze na pewno lepiej ich nie stosować
  • Odpowiedz
@Cockatrice: w młodym wieku wystarczy coś nawilżającego, jeżeli masz skłonności do wyprysków to coś lekkiego i nie zapychającego. Nie musisz dużo inwestować na początku, ale delikatne nawilżenie od najmłodszych lat odpłaci ci się na starsze lata :)
  • Odpowiedz
@Cockatrice Lekkie kremy np.: nawilżające. Warto też pomyśleć o skórze pod oczami - szybko robią się zmarszczki. Warto wiedzieć, że kremy przeciwzmarszczowe zapobiegają zmarszczkom, a na już obecne raczej nie pomogą.
  • Odpowiedz
@Cockatrice jeżeli nie potrafisz czytać składów polecam zainstalować apkę, która po zeskanowaniu produktu pokazuje Ci jego skład i wskazuje substancje, które mogą zaszkodzić Twojej skórze.
Co do kremu to osobiście uważam że to obowiązek. Poczytaj o koreańskiej pielęgnacji :)
  • Odpowiedz
@Cockatrice: oczywiście że warto! Za parę lat zaczną się robić zmarszczki i będziesz żałować, że nie dbałaś wcześniej. Nawet zwykły krem nawilżający będzie działać przeciwzmarszczkowyo, przynajmniej tak piszą. Pod oczy może być lekki żel i już masz dłuższą młodość (ʘʘ)
Przy okazji kremu dobrze by było go zmyć, czyli rano i wieczorem mycie twarzy jakimś żelem albo pianką i tonik, na to krem. To na razie wystarczy
  • Odpowiedz
@Cockatrice: jak masz mieszaną to do mieszanej kosmetyki. Ale nawilżające. Może być krem w jakiejś lekkiej konsystencji na przykład. Przez pierwszy tydzień skóra się może bardziej świecić ale potem się to normuje
  • Odpowiedz
@Cockatrice tak szczerze, żebyś nie przedobrzyla. Profilaktyka jest ważna ale jeżeli Twoja skóra sama się dobrze reguluje to to bardziej bym pomyślała o jakieś mądrej pielęgnacji niż samym kremem. Może maseczka by Ci wystarczyla np tylko raz w tyg. Masz widoczne pory, mocno się tluscisz, jaką wodę masz w mieście jak myjesz twarz. To wszystko jest ważne a nie tylko kremik.
  • Odpowiedz