Wpis z mikrobloga

Pod ostatnim wpisem pytałęm o to ile kolejek powinniśmy grać w ciagu tygodnia. Póki co, najwięcej osób opowiedziało się podobnie jak i ja - 4 kolejki w tygodniu. Powoduje to jednak sytuacjeże liga będzie trwać około 4 miesięcy. Jak zauważył to pewne osoby - np @Adastam - w tym czasie pewnie wiele osób się wykruszy.
Stąd powstał nowy pomysł - stworzymy 3 ligi, coś na wzór I, II i III ligi. W lidzę I oraz II znajdowałoby się około 10 osób, w lidze III reszta. W ligach byłyby spadki, awanse, baraże. O tym kto jest w jakiej lidze, decydowałąby kolejność zgłoszeń do turnieju. Pozwoliłoby to rozegrać sezon w ciągu lekko ponad miesiąca. Potem tydzień przerwy żeby zobaczyć ile osób jest nadal chętnych do zabawy, przebudowa ilości zespołów w poszczególnych ligach. Co Wy na to? Do tego doszedłby jeszcze Puchar. Zapraszam do głosowania w ankiecie, sma jestem obecnei zwolennikiem 2 lub 3 opcji.
#fifa18pc

Co jest według was lepszym pomysłem?

  • Liga 31 zespołowa / 4 miesiace gry 14.3% (2)
  • III ligi z awnasami i spadkami / ~ miesiąc gry 42.9% (6)
  • III ligi z awnasami i spadkami + puchar 42.9% (6)

Oddanych głosów: 14

  • 7
@SpiderFYM: Zróbmy inaczej, czyli 3 równorzędne ligi i po pierwszym sezonie rozdzielmy to na dywizję wg zdobytych punktów ;) Będzie to o wiele bardziej sprawiedliwe, bo system "kto zapisał się pierwszy" jest słaby. Bo najlepsze "koty" co trafią do 3 ligi, będą potrzebowały z 2 miesiące by się przebić i na odwrót oczywiście. Za długo by trwało ułożenie lig wg "elo".

E: oczywiście jeżeli przejdzie 2/3 opcja ( ͡° ͜
@SpiderFYM: Zdecydowanie w pierwszym sezonie trzeba zrobić puchar po fazie grupowej, żeby wyłonić mistrza (po 2 graczy z każdej grupy + 2 z najlepszym bilansem czy jakoś tak i się fajna drabinka ułoży). Będzie trochę więcej grania dla niektórych, ale tylko w pierwszym sezonie i tylko trochę więcej.

Natomiast rozdzielenie na ligi będzie moim zdaniem bardziej sprawiedliwe jeśli zrobimy to ze względu na wyniki w grupach. Czyli:
- albo łączymy tabele
@zakmacher: puchar na początku to zły pomysł, bo od razu mogątrafić na siebie mega dobrzy gracze, a w innych grupach słąbi i wyjdzie że są lepsi

@kamil_snk: nie wiem czy do końca rozumiem Twój pomysł.
Póki co myślałęm żeby zrobić to na wzór pomysłu @Adastam: - losow tworzymy 3-4 grupy. Konkretne meijsca z czołówki idą do I ligi, ze środka do II, a końcowe osoby do III ligi.

Mamy
@SpiderFYM: zróbmy to systemem 4x8 tak jak sugerowałem pod ostatnim postem.

I właśnie po tym pierwszym sezonie, to co @kamil_snk zasugerował, czyli weźmiemy 2 najlepsze osoby z każdej z tych równoległych dywizji i stworzymy fazę pucharową by wyłonić mistrza pierwszego sezonu, a nie zostawić tak ligę bez zwycięzcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A potem już normalny system ligowy + jeżeli będą chętni to będziemy sobie puchar pykać