Wpis z mikrobloga

Yesterday #iran #irgc commander Qassem Soleimani at the T2: you have 4 days to reach albu Kamal and liberate it from #isis

#hezbollah is injecting forces never seen before (in number) towards albu Kamal: a race to reach ISIS last stronghold before #usa proxies

robi się ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#syria
  • 16
  • Odpowiedz
@JanLaguna: Mam nadzieję że im się uda zdobyć Al-Bukamal. Hezbollah oraz IRGC to ogromna siła a od zdobycia tego miasta może zależeć przyszłość Syrii. Wiem że to wydaje się szalone ale prawda jest taka że dzięki odblokowaniu drogi Deir ez Zor - Bagdad, oś Liban-Syria-Irak-Iran będzie mocna jak nigdy ()

Dzięki odblokowaniu tej drogi, US Army będzie mogło #!$%@?ć z Al-Tanf bo już
  • Odpowiedz
@JanLaguna: W sumie cała układanka nabrała sensu. To, że SDF (czytaj USA) jest łakome na Abu Kamal z powodu chęci przejęcia kolejnego ważnego węzła pomiędzy Syrią a Irakiem (Iranem), jest jasne od początku. Natomiast zastanawiało mnie czemu siły walczące wzdłuż Eufratu i Deir ez-Zor tak zwlekają, ryzykując przegraniem wyścigu o Abu-Kamal. Teraz mnie olśniło, przecież tamtejsze siły na dobrą sprawę "podlegają" Rosjanom, którzy jak widać mają głęboko gdzieś interes Iranu.
  • Odpowiedz
@RuskiAgent1917: @balb: @JanLaguna: Sądzicie, że Wołodji nie zależy na oddaniu terenów Assadowi ?
Wątpię aby ten animozje grały tutaj rolę. Przecież, każda najmniejsza przegrana Assada, każdy teren zajęty przez kogoś innego, niż przez SAA to krok do podziału Syrii - przez zwiększanie autonomii regionów lub nawet zmierzających do powstawania nowych państw.
Arabusy to przekupy i kłamcy. Sam Putin powiedział to w jednym wywiadzie powołujące się na słowa byłego premiera Izraela. (Być może pomyliłem piastowane stanowisko).
Jeśli statystyki przedstawiane przez rebelsów oddają realne obrażenia odnoszone przez armie na linii frontu, to wystarczy spojrzeć na tygodniową ofensywę przy granicy z Izraelem - 220 padło jak muszki, pare tanków i pare bmp.
Wyobraźcie sobie, jak wygląda wyzwalanie Deir. Pułapki, #!$%@? w szafach. Po co Wołodi rozciąganie frontu i wykrwawianie się, za Arabów, którzy #!$%@?ą, jak zobaczą technicala ?
Robią dobrą robotę pod Deir i zamkną temat w 2 dni. To Ci spod T2 #!$%@?ą się, pewnie z racji problemów logistycznych. Przecież, tamten forcik powinien być zaorany i zdobyty zdecydowanie szybciej, chociażby aby zmusić isiowców do odpuszczenia ataków na drogę w
  • Odpowiedz
Robią dobrą robotę pod Deir i zamkną temat w 2 dni. To Ci spod T2 #!$%@?ą się, pewnie z racji problemów logistycznych. Przecież, tamten forcik powinien być zaorany i zdobyty zdecydowanie szybciej, chociażby aby zmusić isiowców do odpuszczenia ataków na drogę w linii prostej z Palmiry do Deir.


@ralf_mm: Szyici już nie raz udowadniali swoją nieudolność w Syrii, Iran jest słaby i nie jest wstanie zapewnić profesjonalnego wsparcia logistycznego jak
  • Odpowiedz
@Zuben rządowi i sojusznicy nie wrzucają tylu filmów, co rebelsi, żeby zachować pozory, że nie strzelają w piach i bociany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Iran nie stanowi jakiejś pokaźnej siły politycznej. To, że od czasu do czasu wyskakują jakieś wzmianki o irańskich bojowkach i inwestycjach to ratowanie kraju.
  • Odpowiedz
@60groszyzawpis wiecej, Rosjanom silny Iran nie jest na rękę.
@RuskiAgent1917

To potwierdza mój komentarz sprzed kilku dni że Iran i Rosja nie żyją w niesamowitym sojuszu i nie kochają się bezgranicznie tylko widać to że walka o wpływy będzie się zaostrzać (Iran-Rosja).

Tak obśmiewany na tagu Repetowicz pisał o tym kilka miesięcy temu xD
#syria...
  • Odpowiedz
Natomiast zastanawiało mnie czemu siły walczące wzdłuż Eufratu i Deir ez-Zor tak zwlekają, ryzykując przegraniem wyścigu o Abu-Kamal.


@60groszyzawpis: A to nie jest tak że wszystko zaminowane #!$%@? z ISISmanami na plecach? Zahredine dał przykład że z tym nie ma żartów.
  • Odpowiedz
@Abu_Hajar_ibn_Zbigniew: Przecież to wie każdy, kto chociaż trochę interesuje się tym konfliktem. Nie trzeba Repetowicza do tego typu objawień. Od lat wiadomo, że Rosja chce rozdzielać naftowe karty w Europie i każdego, kto może jej w tym przeszkodzić, ma na celowniku.
  • Odpowiedz