Wpis z mikrobloga

Po latach mojego milczenia w sieci, w przypływie całkiem rozsądnej dawki wolnego czasu, postanowiłem powrócić do pisania programistycznego bloga. Za główny temat, wokół którego kręcić się będą wrzucane treści, obrałem sobie języki programowania - zarówno te już tylko historyczne, które potraktuję w formie wartych uwagi ciekawostek wygrzebywanych z odmętów Internetu, jak i współczesne (ale często dość niszowe), z których nauką będę się mierzył. Interesują mnie też różnorakie teoretyczne aspekty związane z językami programowania, ale na razie wpisy o nich to trochę pieśń przyszłości. Adres strony to http://polydev.pl - Programista Poliglota.

Póki co, oprócz wpisów wprowadzających w ideę mojego projektu, naskrobałem już dwa bardziej merytoryczne artykuły:

* Plankalkül – język, który wyprzedził swoje czasy - przybliżam tu historię i cechy języka Plankalkül, którego koncepcja narodziła się ponad 70 lat temu i który uważany jest za pierwszy wysokopoziomowy język programowania.
* Czy można pisać kod po polsku? - wpis, w którym udowadniam, że pisanie kodu po polsku czasami ma sens. Np. gdy język, w którym programujemy to SAKO. ;)

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i opinie, a także za informacje o czym związanym z językami programowania chętnie przeczytalibyście artykuły (nie to że nie mam pomysłu, ale uważam, że fajnie by było, gdyby moje wypociny przy okazji komuś się przydały). Linki do co sensowniejszych wpisów będę wrzucał pod tagiem #polydev, więc możecie czarnolistować, jeśli Was to nie interesuje.

#programowanie #programista #blog #strona #developer #jezykiprogramowania
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach