Wpis z mikrobloga

Zaczęło się. Żadnego wsparcia dla obcokrajowców. Niech najpierw zaczną pracę i uzyskają polskie obywatelstwo a dopiero później zaczną ubiegać się o pomoc. Obecna sytuacja jest patologiczna.
  • Odpowiedz
@adibor: @Komornickus:

Inna sprawa to to, ze Polakow gdzies tam za granica nie jest tyle w stosunku do ludnosci tubylczej ilu zaczyna byc Ukraincow w Polsce.

I tu moze byc problem. Moze tez to skutkowac wlasnie napięciami etnicznymi, bo nikt nie lubi swojej kasy dawac obcym.
  • Odpowiedz
@zebatykocur: no chyba ty, dla mnie Ukrainiec nierób niczym się nie różni od nieroba Polaka, a jakoś oburzenie widać tylko na tych pierwszych. Nie mam zamiaru nikomu dawać swoich pieniędzy nie z własnej woli, ale że sobie wybraliśmy państwo, które pomaga wszystkim, to niech pomaga wszystkim, a nie wybranym. Inna sprawa, że Ukraińcy to wcale nie takie nieroby.
  • Odpowiedz
Inna sprawa to to, ze Polakow gdzies tam za granica nie jest tyle w stosunku do ludnosci tubylczej ilu zaczyna byc Ukraincow w Polsce.


@oydamoydam: Liczyłbym tu liczbe zasilków a nie liczbe ludzi. Polacy brali pieniadze na dzieci w Polsce, a 500 plus nie przysługuje gdy te sa za granicami.
  • Odpowiedz
@Komornickus: Skoro niemcy czy Brytyjczycy są na tyle głupi by rozdawać pieniądze, to dlaczego Polacy mieliby z tego nie korzystać? I dlaczego mamy się wzorować na nich i również rozdawać pieniądze obcokrajowcom? (500+ nie powinno być dawane nikomu, ale to materiał na inną dyskusję)
  • Odpowiedz
@oydamoydam: W niektorych krajach nadal biora.
Czy jestesmy tak bogaci jak UK? Nie jestesmy dlatego mamy mniejsza pomoc. Poza tym zrównujesz tu pomoc o innych celach te 500+ dawane w Polsce maja zmniejszac kryzys demograficzny poprzez zachecanie obcokrajowcow z biedniejszych krajów do zamieszkania tu z rodzinami. Zasiłki wypłacane dzieciom w Polsce przez zachodnie kraje do osiedlania sie tam nie zachecały. Dlatego teraz zrobili podobnie jak my, bo wiedzą, że to
  • Odpowiedz
@oydamoydam:

A ja fakt pobierania 500+ przez Ukraińcow komentuje tu jakkolwiek? XD

Jeden #!$%@? kto to pobiera. Mam miec mniejszy #!$%@?, dlatego ze moja kase dostaje Seba z Karyna a nie jakis Nikita z Misza? Wazne, ze politycy bawi sie w Robin Hooda, jednym zabieraja, innym daja i przy okazji sami sobie na tym procesie zarabiaja.
  • Odpowiedz