Wpis z mikrobloga

#klawiatura #webdev #programowanie
Używał ktoś z was klawiatury z rodziny Ergodox (infinity, erogdox ez, ergodone)?
Zastanawiam się nad tym żeby się na nią przesiąść dlatego szukam jakiś opinii. W sieci jest dużo recenzji ale głównie osób które dopiero zaczęły jej używać lub używały przez miesiąc czy kilka tygodni. Nie mogę za bardzo znaleźć opinii ludzi którzy korzystają z niej rok lub dłużej.

Ogólnie koncepcja tej klawiatury bardzo przemawia do mnie. Przeniesienie często używanych klawiszy pod najmocniejszy z palców jakim jest kciuk jest w moim przekonaniu bardzo zasadne. Wydaje mi się że w praktyce się dobrze sprawdzi - sam sobie zrobiłem mapowanie w którym caps lock + space daje właśnie enter i jest to naprawdę wygodne. A sam caps lock dobrze sprawdza się jako modifier dzięki któremu mogę np. hjkl używać jak strzałek. Natomiast w 'tradycyjnej' klawiaturze za mało jest właśnie przycisków które można by użyć do zmian 'warstw' klawiatury.

Klawiatura nie jest tania dlatego szukam opinii czy ktoś ma może doświadczenia z nią. Oczywiście chodzi mi o użycie głównie do kodowania.
  • 7
@BijcieMasterczolki:
Skąd ta bezsadadna wrogość?
Nie ma mnie uczynić 'mistrzem programowania' tylko spowodować że będzie mi się przyjemniej pisało.
Spędzam przed komputerem 8-10 godzin dziennie i jeśli coś mogę usprawnić to to robię. Jeśli tobie jest wygodniej korzystać z plastikowego krzesła i myszki z kulka to korzystaj, to tylko i wyłącznie twoja sprawa i ja nie mam nic do tego. Ja wolę korzystać z rzeczy wygodnych, szczególnie gdy mogę sobie na