Wpis z mikrobloga

LOST to mój serial życia, nie widziałem i chyba już nie zobaczę czegoś co by mnie tak pochłonęło. tajemnicza atmosfera, niejednoznaczni bohaterowie, sposób budowania napięcia i elementy survivalowe. nawet ten nieszczęsny finał jestem w stanie przełknąć bo lubię otwarte zakończenia. zagadka wyspy nadal nie jest do końca wyjaśniona. do czego zmierzam. chcielibyście zobaczyć spin-off? nowa historia na tej samej wyspie

#seriale #lost
czlowiek1988 - LOST to mój serial życia, nie widziałem i chyba już nie zobaczę czegoś...

źródło: comment_hcpg3Ej8KywHFmwGwkFKK594Nv4D175H.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: ja się tak jarałem tym serialem, że sam chciałem się #!$%@?ć na jakiejś wyspie xD coś pięknego, jak się skończył to nie potrafiłem znaleźć swojego miejsca w tym świecie, świecie bez bunkrów i czarnego dymu i wpisywania co 108 minut 4 8 15 16 23 42 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: @epll: Dawno temu oglądałem pierwsze sezony i podobał mi się ten klimat bezludnej wyspy i tego bunkra, w którym wpisywali te cyfry. Ostatnie co pamiętam, to chyba jakieś retrospekcje z jakąś czarną chmurą latającą po wyspie (to było tak dawno temu, że może mi się pomyliło z czymś innym). No i słyszałem, że ostatnie sezony i końcówka są już słabe. Czy w takim razie jest jakiś sezon,
  • Odpowiedz
Czy w takim razie jest jakiś sezon, do którego warto oglądać i skończyć, żeby nie psuć sobie opinii o serialu?


@c1sza: Myślę że 4. Później już tylko gorzej. Ogólnie 3 i 4 to najlepsze sezony bo wyjaśnia się większość wątków z sezonu 1 i 2
  • Odpowiedz
@Arbuzbezpestek: bodajże oni wysadzili jakąś bombę i rozszczepili czas, w jednej linii umarli i byli jakby w czyśćcu a w drugiej się uratowali (i mieli chyba przebłyski jedni z drugimi) ale nie pamiętam dokładnie bo dawno temu oglądałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: Jak leciały pierwsze sezony, to miałem jeszcze internet na wiaderka i nie znałem fanowskich stronek ani forów z odcinkami do ściągnięcia, więc co tydzień po obejrzeniu odcinka robiłem streszczenie na 1-2 strony i potem analizowałem. Pamiętam, jak się jarałem jak rozwalili wreszcie ten właz na koniec sezonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwszy serial, który zapoczątkował tę modę na seriale.
  • Odpowiedz
@miki4ever: @ksmk: nie mogłem przebrnąć przez pierwsze odcinki leftovers, potem podobno się to rozkręca, więc moim zdaniem to raczej nie ma podjazdu do lostów gdzie już od 1 odcinka coś sie działo, akcja z pytaniami na które trzeba czekać co odcinek
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: Pierwsze 3 sezony były naprawdę świetne, motyw z bunkrem i tajemnice wyspy, pozniej zaczely sie jakies glupie podroze w czasie , zmartwychwstania i tym podobne bzdury
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: oj Mirku 100%racji. Serial kosmos, totalne top1 w moim rankingu. Do dziś zaśmiewam gdy ktoś mianem serialu z mega tajemnica lub zagadka jest w stanie wymienić westworld czy supernatural ale nie Lost. Co do spinoffu - czasami lepiej jest zostawić rzeczy takimi jak już są... Pozdro
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: lol nie dalej jak 2 minuty temu broniłem tego nadserialu w wątku o serialach które skończyły się po 1 sezonie:

LOST? Będę bronił tego serialu jak się da. przecież to najbardziej spójny, pozbawiony błędów serial NIEMAL do końca. Niemal bo moim zdaniem pomysł z alternatywna rzeczywistością bardzo słabo zrealizowany, ale cała reszta to przecież majstersztyk. Nienawidzę jak ktoś mówi coś w stylu "hehe a potem jakieś potwory dodali i
  • Odpowiedz
  • 1
@czlowiek1988
@Bugajos niesamowity klimat i świetna historia. Ciary przy wielu scenach i chyba nigdy nie uda się już wyprodukować podobnego serialu :/ jak do tej pory nie oglądałem jeszcze produkcji, której momenty zapadłyby mi w pamięć na tak długo :D
Ale chyba będę musiał obejrzeć jeszcze raz, bo najwyrazniej nie do końca skumałem dwa ostatnie sezony :v
  • Odpowiedz
@a2t1: Możesz pytać, spróbuje rozwiązać wszelkie niewiadome ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja pare lat szukałem podobnego serialu. Ostatnio obejrzałem Leftovers i może historia zupełnie inna ale bardzo przypominał mi Lostów. Zauważyłem też pare identycznych cytatów z obu seriali. W końcu ten sam scenarzysta. Do 5 odcinka trzeba przeboleć, potem wciąga cholernie.
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: Pomijając już te wieczne kłótnie o zakończenie i niekończące się idiotyzmy 'wszyscy umarli w katastrofie na początku a wyspa to czysciec" XDD serial miał jedna ogromną zaletę. POSTACIE. Mnóstwo bardzo ciekawych charakterów które dzięki retrospekcja można było dobrze poznać. W żadnym innym serialu nie było tyłu postaci z którymi się zzylem. John Locke, Sawyer, Kate, Desmond, Sayid, Charlie, Hugo, Mr. Eko..
  • Odpowiedz
@czlowiek1988: ten serial był dobry przez 2 sezony, potem #!$%@? taki cyrk, że masakra. A ludzie lubią bo nostalgia. Wtedy był tylko LOST i Prison Break. Oba według dzisiejszych standardów powinny sie zakonczyć szybciej.
  • Odpowiedz