Wpis z mikrobloga

Mirki, jak wygląda dostawa PDM z #banggood? Zamówiłem jedną rzecz i dostałem tracking z końcówką NL, czyli myślałem, że jest to po prostu NL Post. Na Alipaczce 26 października pojawił się status, że paczka została nadana z Chin do Holandii. Dzisiaj jednak pokazał się status "wysłanie przesyłki z kraju nadania [SOUTHALL LONDON]".
Czyli ten PDM to taki mix NL Posta i Priority Line? :D
  • 8
@kuba_n: troche tak, ale nie.
Paczka jest nadawana przez posrednika Flyt Express ktory przemyca ja do Holandii/UK bez kontroli celnej i pozniej paczka juz idzie legalnie NL postem.
Jest to gorsze od Priority Line bo NLpost w Polsce jest obslugiwany przez poczke polska i tutaj zdarzaja sie zaginiecia oraz wpadki VAT
@kuba_n: status WER WARSZAWA jest najbardziej stresujacy bo tu moze trafic na vat albo na zlodzieja. jak pojdzie dalej to mozesz raczej odetchnac.
Moje wszystkie PDM albo zaginely i utknely na tym statusie albo siedzialy na nim 2 dni i nastepnego dnia listonosz z paczuszką
@kuba_n: Mam idealnie takie same doświadczenia jak blantek. I podobne zdanie na temat PDM. Co ciekawe bg zwykł na telefony naklejać na zewnątrz nalepkę z nazwą producenta, kodem kreskowym i nawet kolorem urządzenia w środku (sic!). Aleeee... ostatnia paczka miała tę naklejkę w środku, na pneumatycznym opakowaniu. Chyba... chyba w końcu poszli po rozum do głowy.
BTW, dwa telefony wysłane PDM w ostatnich 2 miesiącach ukradli mi na poczcie.