Wpis z mikrobloga

@Inboxie: oj dużo rzeczy, dużo... reklamy w TV w tle (Terminator - wyszedł w '84), muzyka, kamera JVC. Mam wrażenie, że nawiązana do Indiana Jones (scena z pochodnią z kości) i mega dyskoteka z muzyką przywołującą wspomnienia (pierwsze imprezy, tańce-przytulańce itd.).
@bachus: montaż pod piosenkę 'push it to the limit', klasyczny tekst rodzicielski 'gdyby wszyscy skoczyli z klifu też byś skoczył?' (myślałem że to nasz regionalizm), reakcja Max na historię opowiedzianą przez Lucasa ('fajna, ale niektóre motywy zbyt oklepane' - brzmi jak oczko w stronę malkontentów po 1 sezonie), rola hobbita Sama, po wielokrotnych nawiązaniach do LOTR w pierwszym sezonie też pewnie nieprzypadkowa. Analogia do Niemców/nazistów, przy rozgryzaniu motywu potwora. Tyle mi
- jestem ciekawy ile osób rozpoznało wprost genialanie oddane 'Bliskie spotkania trzeciego stopnia' jak Will miał wizję.
- Hopper jak wsadził palucha w lepiącą ciecz - dokładnie jak Venkman w 'Pogromcach Duchów'
- wydaje mi się (może naciągam?), że odwołania do Gremlinów (Mogwai i jego karmienie)
@bachus Terminator i Robocop w epizodzie, gdzie Eleven idzie między bezdomnymi. Moment jak idzie po chodniku między ludźmi - wiele teledysków z lat 80 to miało. Hopper - Indiana. Zamknięcie w laboratorium z demo-dogami i aktorem z Aliens 2 - Aliens 2 :) Scena gdzie loczek chowa się w szopie przed Dustem - Critters.