Wpis z mikrobloga

Rewolwer CHIAPPA Rhino 50DS kal. 9mm Luger

Broń z nisko osadzoną lufą, charakteryzująca się bardzo wysoką celnością. Dzięki niezwykle rzadkiej konstrukcji (broń strzela z dolnej komory bębna) podrzut lufy został zminimalizowany, co pozwala na szybkie powtórne namierzenie celu.

Stosunkowo długa lufa (127 mm) sprzyja uzyskiwaniu wysokich parametrów energetycznych i balistycznych. Tani nabój kalibru 9 mm pozwala na oszczędność kosztów treningu. Najwyższa jakość wykonania i wykończenia. Rewolwer o przeznaczeniu policyjnym i sportowym, świetna propozycja dla służb mundurowych.

Ładowanie amunicji kal. 9 mm (nabój z łuską z wtokiem) wymaga stosowania clipów.

#ciekawostki #strzelectwo #bron #rewolwer
tomasz-szalanski - Rewolwer CHIAPPA Rhino 50DS kal. 9mm Luger

Broń z nisko osadzon...

źródło: comment_QSloIxpSTVDrYsUUzDX0v1cSu2TkxDFM.jpg

Pobierz
  • 33
@SomeoneFromPoland: ja wychodzę z założenia, że przed zakupem warto strzelić przynajmniej raz z danej broni. Pytanie czy to cudo można znaleźć gdzieś na strzelnicy lub wśród kolegów strzelających. Nie widziałem go na żywo a jak zobaczyłem zdjęcia od razu mi się spodobał chociaż ja nie lubię strzelać z rewolwerów
@tomasz-szalanski: Uważam, że lepszym rozwiązaniem jest tak zwany rotating barrel system zamiast noszenia tego klonkra... Przeładowanie przez obrót lufy nie zmienia geometrii przy przeładowaniu więc nie trzeba ponownie namierzać a zaletą jest posiadanie większej ilości naboi w magazynku. Dla mnie win win.
ja mam wątpliwość co do trwałości. Ma cholernie skomplikowany mechanizm spustowy


@tomasz-szalanski: praktycznie wszystkie rewolwery mają skomplikowane mechanizmy spustowe. Chiappa się tu nie wyróżnia specjalnie w żadną stronę.
@gaz24wolga wszystko pozostaje w linii poziomej. W odróżnieniu od tilting barrel gdzie odrzut jest w górę z racji podbicia lufy.
Strzelanie z np GP K100 jest dużo łatwiejsze niż z np Glocka.