Wpis z mikrobloga

@Efeljot: Ej ale Ty zapisujesz wartość sięgającą 1023 do zmiennej co mieści max 255. To przecież tam będą Ci się cuda dziać. Nie wiem czy arduino robi wtedy cast i obcina co ponadto czy się może wartość na bitach przekręcić ale #!$%@? panie :D
  • Odpowiedz
@echelon_: ogólnie 3/5/6 to wyjścia PWM no a wartości PWM zmieniają się od 0-255.

takie cuś ma bardziej sens:
analogWrite (3, pota/4);
analogWrite (5, potb/4);
analogWrite (6, potc/4);

zmienne ustawiłem teraz z grubej rury na float - a kto bogatemu zabroni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale wyświetla mi dalej wyniki do 1023 - czy da sie zrobic coś, żebym miał wartości faktyczne jakie leca na pwm w
  • Odpowiedz
@Efeljot: zmienne POT zrób int i styknie. Albo wywal:
analogWrite(3, analogRead(A0)/4);
natomiast wszystko związane z WYa itd wywal bo to nie ma sensu wg mnie - czytasz port wyjściowy po co?
  • Odpowiedz
@atehxx: chce zobaczyć dokładnie jakie wartości sygnału PWM mam na wyjściu jak kręce sobie potencjometrem.

@echelon_ zrobiłem cuś takiego Serial.println(wyc*(255/1023)); ale mam teraz same 0
  • Odpowiedz
@Efeljot: A dokładna wartość ustawiona w PWM jest do odczytania z któregoś z rejestrów OCR, patrz tu gdzie jest to wpisane:
`void analogWrite(uint8t pin, int val)
{
// We need to make sure the PWM output is enabled for those pins
// that support it, as we turn it off when digitally reading or
// writing with them. Also, make sure the pin is in output mode
// for consistenty
  • Odpowiedz
@atehxx: @echelon_: Tak naprawdę jak sobie podzieliłem sygnał z potencjometru na 4 to mi wychodzi przecie dokładnie to co idzie na PWM :D
więc po prostu sobie podzieliłem sygnały pot/4 i to sobie wyświetlam tak jak zasugerowałeś @atehxx :D i to powinno być to :D

Dzięki mircy, że za pomoc :) !!!
  • Odpowiedz