Wpis z mikrobloga

Mirki jestem w Hong Kongu wiec czas na male #rozdajo. Dla zwyciezcy pojde na lokalny targ ktory zyje codziennie noca i wytarguje jakis randomowy item, a jak wroce to wysle go z Polski. Pic rel, a w komentarzach pare rzeczy jakie tam znalazlem xD

btw. Chiny zajebisty kraj. Teraz jestem w HK, ale bylem tez w Kantonie, i ludzie mega mili. Usmiechajo sie. Zyczliwi sa i pomocni jak widza bialasa ktory po chinsku nic nie teges. Ogolnie miedzy soba tez sa bardzo socjalnie nastawieni, np. ktos komus ustepuje miejsca w metrze i od razu sobie rozmawiaja i sie smieja z rzeczy. Na osiedlach cale rodziny sie bawia. Nie to co u nas ze wszedzie poker face a jak sie usmiechniesz do kogos to Cie za gwalciciela majo. Polecam ten kraj zwiedzic kazdemu. W HK juz bardziej maja #!$%@? bo to taki azjatycki Londyn, ale w samych Chinach kazdy spoglada i sie usmiecha. Mile w chooj. Nawet jedna Chinka mi pomogla znalezc hostel (podrozuje sam a nie umialem go znalezc bo chaos wszedzie i slabo oznakowane) a po 20 min wrocila do niego i sie mnie spytala czy bym nie chcial zeby mi pokazala miasto bo jest stad. Bylem w szoku xD w sumie jestem tu od tygodnia i to byla najmilsza rzecz ever jaka mnie spotkala od dawna. A azjaci jako ludzie to sa tacy bezkonfliktowi i od nikogo nie spotkalem sie z patrzeniem krzywo, ze gdybym mial mieszkac w jakiejs duzej metropolii (nie lubie tlumow), to tylko z azjatami. Maja w sobie jakis taki dziwny poziom wzajemnego szacunku do czlowieka i sa ogolnie na chillu

A co do samego rozdajo to wyniki nie wiem kiedy, moze w niedziele to ogarne. Zielonki oczywiscie dupa cicho
shichibukaii - Mirki jestem w Hong Kongu wiec czas na male #rozdajo. Dla zwyciezcy po...

źródło: comment_dMfJ8q1TiIUIw9xDG2eXntBQ98NBiUMN.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@miki4ever: Nie, tylko Ty tutaj jestes globtroterem, reszta nie wychodzi ze swojej wsi. Nie porownalem tych panstw i ich gospodarek, tylko napisalem o ludziach i ich reakcjach na krzywde ludzka i tyle. Nie neguje tego, ze to piekne krainy, ale napisalem ze nie chcialbym tam mieszkac i juz. Takie moje zdanie. Tak jak napisal @stifi turysci sa tam bankomatami, jak w wiekszosci turystycznych miejsc, dlatego dla OP wydaje sie,
  • Odpowiedz
@kozinho3: Ja tam raczej srednio jako turysta jestem, pracuje normalnie z tamtymi ludzmi i po prostu to co opisujesz tutaj to jest obrzydliwe. Nie znasz jakiegos narodu, nie oceniaj go po filmikach z youtuba.
  • Odpowiedz
@miki4ever: jestem tu jeszcze ponad tydzien. Jak wypad na jeden dzien to polecam przejazd tramwajem po calej dlugosci wyspy HK, kosztuje 1zl, a wsiadasz na drugim pietrze i masz fajny tour po miescie przez godzine. Na tej samej wyspie mozesz wjechac kolejka na Victoria Peak i z niego podziwiac panorame miasta, robi wrazenie. Z tej samej wyspy sa promy na Kowloon, tez ~1zl, a 7 min sobie plyniesz i ladne
  • Odpowiedz