Wpis z mikrobloga

Chyba odkryłem sposób na darmową jazdę pkp. xD

1. zakupujemy zakłócacz sygnału gsm
2. wsiadamy do pociągu
3. udajemy się do konduktora w celu zakupu biletu
3a. podchodząc do konduktora uruchamiamy zakłócacz
4. prosimy o bilet i informujemy, że płacimy kartą
5. błąd komunikacji
6. -||-
7. -||-
8. nie obchodzi nas stan techniczny terminali/infrastruktury, bo to nie nasz obowiązek, żeby terminal działał
9. no trudno, co poradzić
10. PROFIT

Co o tym myślicie? :P

#pkp #pkpintercity #pkpenergetyka #pkpinformatyka #pkperotyka #pkphodowlachomikow #januszebiznesu #lifehack
  • 20
Te powyżej 50 zł chyba nie działają offline, ale mogę się mylić. Wystarczy jechać na trasie ~150 km i być dorosłym człowiekiem, żeby przekroczyć taką cenę za bilet. Jeżeli jestem w błędzie proszę mnie z niego wyprowadzić.
A to nie jest tak, że kupując kartą bilet, zamawiane w samolocie rzeczy nabijają nam na rachunek i ściągają sobie z tej karty po rejsie? Jak np. za usługi dodatkowe w hotelu? Nie leciałem nigdy. :P
Poza tym wiele linii oferuje obecnie wifi dla pasażerów, więc chyba internet satelitarny w samolocie nie jest jakimś problemem.
Jeśli są autoryzacje offline dla >50 zł, to się kajam i idę wymyślać bardziej przebiegły plan. :P
@xardas_pl To już jakiś pomysł. Pytanie czy terminale mają jakąś bazę kart, aktualizującą się, gdy są online. Powiedzmy tylko kart wydanych do polskich kont, gdzie jest wyszczególnione, które karty są ok, a które są no-no.
@yakuz Myślałem o tym. xD Obawiam się jednak, że taki EMP uszkodzi tablice elektryczne składu i pociąg, choćby tory srały, to nie pojedzie. Nie wspominając o elektronice pasażera-sprytka i współpasażerów.
Jak Morfeusz chciał uchronić załogę Nabuchodonozora przed kontrolą biletów ze strony maszyn i odpalił EMP, to (o ile dobrze pamiętam) musieli czekać na ratunek. Zdaję się, że pomogła im załoga Logosa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@yazir nie mówię o drugiej klasie :P za bardzo się szanuję, żeby brać siedzenie o 40 cm szerokości na taką podróż ( ͡° ͜ʖ ͡°), a o pierwszej klasie, z mojego doświadczenia, to w 90% przypadków jest przedział dla mnie i tylko dla mnie