Wpis z mikrobloga

@Machas: jeeej, chyba wszyscy dzisiaj mieli wyrywaną ósemkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszedłem o godzinie 19, wyszedłem o 19:10. Korzenie trochę zakręcone ale na szczęście wyszedł cały chociaż trzeszczał już nieźle.
  • Odpowiedz
@Machas: pozdro - ja miałem w piątek wyrywaną pierwszy raz 8 :) - szczęka do tej pory mnie boli a od dziś rana znów mam opuchniętę dziąsło :P ide rano do dentysty po jakiś antybiotyk
  • Odpowiedz
@Machas: U mnie wyrwanie osemki to byl pikus. Pol godziny po powrocie z gabinetu robiłam generalne porządki na tarasie. Najgoszym, co przezylam u dentysty (a raczej chirurga szczekowego), była resekcja wierzchołka korzenia. KOSZMAR, zarowno zabieg, jak i pare dni po.
  • Odpowiedz
Ludzie gdzie wy te zęby rwiecie?

Doświadczenia moje oraz wszystkich znajomych z podobnym problemem: ósemka zatrzymana, rosnąca w poprzek, miażdżąca ząb sąsiedni - żaden problem! USG 15 min, znieczulenie 5 min, wyrwanie (dłutowanie) 3 min, szycie dziąsła 4 min. Zero bólu podczas zabiegu, krwawienie przez 30 min (wiadomo dziąsło rozcięte), obrzęk i lekki ból przez 3 dni. Wszystko profilaktycznie pod osłoną antybiotyku. Traumy brak, wiem bo usuwałem #!$%@?łe ósemki 2 razy po
  • Odpowiedz
moja wygląda tak


@tunia86: Mialem takich dwie. Ale chirurg szczekowy wykonal wspaniala robote - nie bolalo w trakcie, nie bylalo po, kiedy znieczulenie zeszlo. Nie zeszlo mu to tez jakos specjalnie dlugo. Ale z tego co wiem, jego umiejetnosci na zebach sie nie koncza, w szpitalu skladal mordy potluczone jak szklanki, wiec nie dziwi bieglosc.

Prosta zasada: 'Bedzie bolalo, albo prywatnie'. To poszedlem prywatnie.
  • Odpowiedz
i boję się że się zepsuje od tej strony


@tunia86: Prawdopodobnie tak bedzie - pomiedzy 7 a rosnaca pod katem 8, stworzy sie szczelina na ksztalt litery V. Ciezko to bedzie domyc, wiec na 100% cos sie z tego wykluje. Mi sie wlasnie tak 8 zaczely ukladac, wiec sie ich pozbylem.
  • Odpowiedz
Zawsze czytając takie wpisy zastanawiam sie czy moje ósemki są #!$%@? nie robiąc mi żadnych problemów. Gdybym jeszcze tylko nie miał odrobinę przesuniętej żuchwy to byłoby sztos.
  • Odpowiedz
@kotownik: mozliwe. Kupilem jakis plyn antybakteryjny do plukania i cos tam pomaga. Ale z dnia na dzien jest co raz lepiej wiec chyba powiklan nie ma. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz