Wpis z mikrobloga

Po zainstalowaniu romu z miumi.eu z poradnika od @pirzu mogę płacić zbliżeniowo ale spojrzałem że straciłem całkowicie szyfrowanie telefonu. Szyfrowanie było dopóki nie zformatowałem partycji zgodnie z poradnikiem. Jest możliwe posiadanie miumi.eu z włączonym szyfrowaniem? Gdy chcę zaszyfrować urządzenie poprzez ustawienia telefon się resetuje i tylko tyle.
Szukałem na forach i mam wrażenie że nikt nie traktuje tego problemu poważnie i odpowiedzi "po co ci szyfrowanie" w 2017 roku wciąż są na porządku dziennym szczególnie na polskim forum miumipolska.
#xiaomi #android
  • 8
@shus: Mnie też to denerwuje - przy próbie szyfrowania z menu Androida (xiaomi.eu) nie mogę odpalić ponownie telefonu i muszę na czysto go instalować. Próbowane kilka miesięcy temu, na razie nie miałem ochoty się w to znowu bawić.
@blantek: ok, to wiele wyjaśnia. Trochę powrót do global stable niezbyt mi się podoba jako że sporo fixów poprawiło działanie telefonu. Ponadto aktualizacje są wydawane raz na pół roku (bezpieczeństwa także...).
Są plany aby to naprawić szyfrowanie czy to raczej jest na zasadzie: "won't fix"? W innym wypadku trzeba będzie zrezygnować z miumi przynajmniej dopóki tego nie poprawią.
@Tomek_Tcz: oczywiście że jest. Wszystkie hasła w androidzie przechowywane są w plain texcie i posiadając fizyczny dostęp do urządzenia każdy może je sobie bezproblemowo odczytać. O ile utrata urządzenia może być lekko bolesna to utrata danych na urządzeniu często jest dużo bardziej kosztowna. Od androida 7.0 standardowo jest włączone szyfrowanie ( w iOS jest włączone od wersji 8.0 bodajże).
@pirzu mogłeś wspomnieć o tym w poradniku że pozbywamy się szyfrowania
Są plany aby to naprawić szyfrowanie czy to raczej jest na zasadzie: "won't fix"?


@shus: raczej to drugie, szyfrowanie nigdy nie dzialalo.

ten błąd występuje także w wersji global dev?

nie mam pojecia