Wpis z mikrobloga

2 tygodnie temu wysłałem wniosek o udostępnienie informacji publicznych na temat wsparcia finansowego Grupy Energii akcji "Różaniec do Granic", a dokładniej fundacji Solo Dios Basta. Wpis na ten temat: https://www.wykop.pl/wpis/27264785/czesc-watchdog-polska-uprzejme-donosze-ze-%CA%96-zasta/

Dostałem dzisiaj odpowiedź. Na dokumencie widnieje data 21 października, więc skanowanie i wysłanie emaila trwało 5-6 dni.
Odpowiedź odmowną w całości.
Dlaczego publiczna spółka nie chce udostępnić tych informacji?
Bo podpisała z fundacją klauzule poufności i powołuje się na TAJEMNICE PRZESIĘDBIORCY. xD
No i tyle. Niech każda publiczna firma tak robi i można ukryć wszystkie machlojki.
Zaraz wysyłam ten wniosek do @Watchdog_Polska i oni już będą wiedzieć co z tym zrobić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydaje mi się że bezprawnie podpisali tą umowę, albo nielegalnie się jej trzymają, ale to tylko moje przypuszczenia.

Czego się dowiedziałem jeszcze z tej odpowiedzi?
Ano to że stanowisku w toku postępowania o udostępnienie informacji zajął: Nikodem Rachoń kierownik Wydziału CSR, czyli brat Michała Rachonia, tego z narodowej TVP który za penisa się przebierał
Nikodem dostał tą fuche po studiach filozoficznych.
Poza tym oczywiście widnieją jakieś inne osoby związane z PiS. Szkoda strzępić ryja...

Przy każdej okazji kontaktu z państwem, widzę kolesiostwo i szydere z prawa.

#watchdog #misiewicze #watchdogpolska #informacjapubliczna #bekazpisu #pis #energa #polska #polityka
Wynoszony - 2 tygodnie temu wysłałem wniosek o udostępnienie informacji publicznych n...

źródło: comment_wfx3M9SeXHAP16Y1yNG7KtZOIcoDuhgD.jpg

Pobierz
  • 13
stanowisku w toku postępowania o udostępnienie informacji zajął: Nikodem Rachoń kierownik Wydziału CSR, czyli brat Michała Rachonia, tego z narodowej TVP który za penisa się przebierał

Nikodem dostał tą fuche po studiach filozoficznych.

Poza tym oczywiście widnieją jakieś inne osoby związane z PiS.
falszywyprostypasek - > stanowisku w toku postępowania o udostępnienie informacji zaj...

źródło: comment_SgK1w9Y4Y7vrsW11iglY6UXCRLBKYI8v.jpg

Pobierz
@dlugi_: Spoko, póki co odpisałem z wnioskiem o udostępnieniem tej umowy o poufności. Ogólnie to nie widzę tu podstaw do tego aby ukrywać jakieś dane. Publiczna spółka podpisała umowę niekorzystna dla obywateli. Co chcą ukryć?
I żeby nie było, nic nie mam do "Różaniec do granic", bo wg mnie mogliby ludzie robić taką akcje codziennie, tylko dlaczego za pieniądze wszystkich podatników?

Wrzucam jeszcze zrzut końcówki dokumentu który ma w sumie 4
Wynoszony - @dlugi_: Spoko, póki co odpisałem z wnioskiem o udostępnieniem tej umowy ...

źródło: comment_bx4xrx9tYaOQf7hhJpfs4ihmCfYuHcVD.jpg

Pobierz
@Psycho___________Dad: Mogli podpisać. To, że podpisali umowę z fundacją, nie wyklucza możliwości zastosowania tajemnicy przedsiębiorcy. Pytanie, czy fundacja w tym zakresie prowadzi działalność gospodarczą? Bo jak nie, to nie sposób jej interes gospodarczy chronić i to podniesiemy w skardze do sądu. A nawet jeśli, do tego, by w grę weszła tajemnica przedsiębiorcy też trzeba spełnić pewne przesłanki.