Wpis z mikrobloga

Wielka prośba o pomoc! PILNIE szukam kota, który przeżył bardzo poważną chorobę - panleukopenię (koci tyfus). Potrzebna surowica dla mojego kota, który choruje od paru dni. Zaczął przyjmować pokarm ale nadal jest na kroplówkach - gorączka nie spada. Jeśli ktoś ma kontakt z właścicielem kota, który przeszedł tę chorobę bardzo proszę o kontakt. Mieszkam w województwie podlaskim gdzie podobno panuje właśnie epidemia.


Na zdjęciu po operacji - dzień przed rozpoznaniem choroby ()
Z góry wielkie dzięki - nawet za przeczytanie postu
Pobierz ciagleloginzajety - Wielka prośba o pomoc! PILNIE szukam kota, który przeżył bardzo p...
źródło: comment_yuhWJnw56axEKxcKsQ92U2beYZs8ERIf.jpg
  • 23
@Nygas232: panleuko to utrata krwi z biegunką, utrata albumin z biegunką (i brak nowych, bo kot nie żre), czynników krzepnięcia. Transfuzja krwi świeżej przywraca mu wszystko, co traci i mu brakuje.
Dawca i biorca muszą być zgodni grupowo (koszt oznaczenia grupy to ok 100zł od próbki).
Surowica to mit z lat '80, co do którego współczesna nauka stwierdziła nieprzydatność.
@ciagleloginzajety: taka odpowiedź przyszła:
Witam,w sprawie surowicy proszę skontaktować się z weterynaria Omnivet w Strzelcach Krajeńskich. Jeśli jest pilnie potrzebna to udostępnia. Parę dni temu robili ją dla mojego kotka,dla którego niestety było za późno. Pozdrawiam
Bardzo dobry jest również interferon,zastrzyk,sztuczna surowica,uratowała mojego 7 letniego kocuraA

I druga od lek. Weterynarz
Dobrze działa psi canglob