Wpis z mikrobloga

Mirki, który z następujących samochodów jest najlepszym zakupem:
- Toyota Yaris,
- Renault Megane,
- Opel Astra Hatchback?
Mówimy tu o nowym samochodzie, nie używanym. Samochodem jeździłby człowiek niespecjalnie zainteresowany technikaliami, jeżdżący OK.

#motoryzacja
  • 17
@Papercat: Niech ta osoba wybierze się na jazdę próbną każdym z tych samochodów i pod siebie wybierze - ja polecił bym Astre, aczkolwiek niektórzy narzekają na słabą widoczność
@kamillo007: a czego gwarancja nie uwzględnia? można jeździć autem w czasie trwania gwarancji, żeby jej nie stracić?
W dodatku mnie interesuje mieć niezawodne auto, a nie mieć darmowe naprawy i auta nie mieć. Jak się w pracy nie pojawię, to mam szefowi powiedzieć, że gwarancję mam i kogo to obchodzi, że mi się auto zepsuło?
@nerana112 po 5 latach auto nie jest moje sprzedaje zazwyczaj po 4.

@zolwixx gwarancja nie uwzglednia klocków i tarcz, jest to gwarancja producenta na cala elektronike + mechanike. W mazdzie np masz na 3 lata + 2 lata dodatkowej mocno ograniczonej.
Nie wiem jakie masz stereotypy ale moj tata od 2009 roku ma c5 z salonu i nic w nim nie robil, mama mercedes c klasa z 2011 sprzedany zaraz po gwarancji
@nerana112 po 5 latach auto nie jest moje sprzedaje zazwyczaj po 4.


@zolwixx gwarancja nie uwzglednia klocków i tarcz, jest to gwarancja producenta na cala elektronike + mechanike. W mazdzie np masz na 3 lata + 2 lata dodatkowej mocno ograniczonej.
Nie wiem jakie masz stereotypy ale moj tata od 2009 roku ma c5 z salonu i nic w nim nie robil, mama mercedes c klasa z 2011 sprzedany zaraz po gwarancji
@kamillo007: Chodzi mi o to, że ja nie chcę naprawiać auta, nawet za darmo, chcę mieć sprawne auto przez 2-3 lata.
Co do gwarancji było ostatnio na głównej, że któryś serwis nie uwzględnił gwarancji, bo pojazd był w użytku. To tak jak z telefonami, czy butami, że gwarancje masz, ale serwis zawsze się wywinie tłumaczeniem, żeby tylko za darmo nie robić.
@zolwixx chyba nie uwzględnilo tej skóry ze Skody o tym mowisz? Oczywista sprawa ja nie pisalem ze masz gwarancje na 5 lat na skóre w samochodzie czy na zadrapania na lakierze... Zastanow się komu oplaca się naprawiac samochod i placic za części. Przed zakupem zwiedzilem wszystkie marki przeczytalem warunki gwarancji itp jak serwisujesz samochod w ASO i nie dokonujesz zadnych napraw i modyfikacji sam nikt Ci naprawy odmowic nie moze mowie o
@zolwixx zreszta pisalem chwile wczesniej nie dotyczy ona np klockow hamulcowych i tarcz bo to czesc eksploatacyjna, tapicerki gdy byla zle uzywana, czesci lakierowanych wynikajacych z zlego uzytkowania poza rdzą i luszczeniem lakieru tak jest napisane dokladnie w OWG ktore czytam :)
bynajmniej

@kamillo007: przynajmniej #gramarnazi

Cóż, resztę będę weryfikował jak już wezmę coś z salonu. Z odmową w przypadku auta nie miałem sam styczności - z oczywistych względów - ale w przypadku innych produktów już tak. Ja wiem, że gwarancje się różnią i są rzeczy trwalsze i mniej trwałe, że są też elementy eksploatacyjne. Chodzi mi o sam fakt odmowy gwarancji z jakiegoś głupiego powodu.