Wpis z mikrobloga

Przed państwem mokry sen Kajzera Wilusia - Imperium Niemieckie, nad którym nie zachodzi słońce. (grałem roleplay. Cheaty sporadycznie do dopakowywania wrogów i korekt bordergore (szczególnie w Afryce, ofc. z uwzględniem siły i prestiżu danego państwa)

Jest rok 1936. Januszy i Grażyny w Wielkopolsce, na Śląsku i Pomorze zastąpiły Hanse i Brunhildy. Polacy stanowią coś tam koło 10% populacji. Pepików w Czechach, Słoweńców w Słowenii i Francuzów w Alzacji spotkał podobny los. Imperium niemieckie ma 16k potencjału przemysłowego - 3/4 tego co reszta świata razem wzięta. Jak dowalę cła na 100% to reszta świata głoduje, bo nie ma towarów drugiej potrzeby i luksusowych xD.. Armia: 1000 dywizji regularnej armi (3mln) i 200 dywizji Askarysów (600 tys) jako sił kolonialnych. Prawie połowa kolonii jest normalnymi stanami (czyli można budować fabryki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) W 1921 do władzy doszli socjaliści i pewnie pasowałoby zrobić jakiś event o Kaiserbundzie, ale nie chce mi się przerabiać flag i się pocić na 15 lat gry.

Ludność: 567 milionów, z czego prawie połowa to Niemcy. Oraz ogromne strefy wpływów i terytoria zależne, z które to są kolonizowane gospodarczo i wysyłają do Rzeszy pół-gotowe produkty i surowce. Kaiserliche marine KRÓLUJE na morzach świata. Brytyjskie Royal Navy buty może czyścić.

Legenda mapki:
Szary: Terytoria pod bezpośrednią kontrolą Berlina.
Żółty/Purpurowy: Ważniejsze bazy morskie i zasięg operowania. W razie "W" mogę z palcem w tyłku wstrzymać cały światowy handel
Czerwony: Strefy wpływów i terytoria zależne.

#concertofeurope #victoria2
Pobierz
źródło: comment_NvYRqchsKrRnxSrXS8y29c8fQvwbodBU.jpg
  • 6
@Camilli: przy zachowaniu "kanoniczności" można byłoby pewnie jeszcze łyknąć Holandię i Belgię. W V2 można pokazać drabinkę z wynikami poszczególnych państw w rodzaju liczebność armii/stopień rozwoju ekonomicznego itp?