Wpis z mikrobloga

Jaki motocykl 125 będzie najlepszy na początek? Jeździłem jeden dzień na yamaha YBR 125 I wszystko fajnie tylko był za mały po prostu (183cm here). Każdy mówi varadero ale jest ich bardzo młody i ceny z kosmosu. Rozważam honda cbf 125 albo yamaha yzf-r125. A może coś innego? Najważniejsze dla mnie jest niezawodność i komfort, przyspieszenie i prędkość maxymalna nie są istotne. Planuję jeździć moto ok roku, głównie do pracy ok 15km w jedną stronę cały czas po mieście więc max prędkość jak można osiągnąć to ok 70kmh.

#motocykle
  • 28
  • Odpowiedz
@leopard: Ja mam Hondę Rebel, ale akurat ten model jest znany ze swojej małości.

Tak w ogóle to jaki "gatunek" motocykla Cię interesuje? Jeden będzie sobie chwalił Yamahę Virago, drugi Aprilię RS, a jeszcze kto inny - Hondę RS...

Jaki budżet wchodzi w grę? Moto nowe, czy używane? Bierzesz pod uwagę chińczyki?
  • Odpowiedz
@yakhub: nie zależy mi na sportowym wyglądzie ani osiągach, po prostu coś co w miarę komfortowo pozwoli mi dojechać do pracy i zacząć przygodę z motorami.
  • Odpowiedz
Moto chce używane bo nie będę jeździł dłużej niż rok. Budżet: mieszkam w UK więc ok 2tys funtów, nie wiem na ile ceny moto w Polsce są różne od UK. Jeśli są jakieś chinczyki warte polecenia spełniające moje wymagania to czemu nie.
  • Odpowiedz
Gabarytowo, to chyba największym motocyklem 125ccm na rynku jest Yamaha DragStar.

Wspomniane przez Ciebie Honda CBF czy Yamaha YZF - zapewne rozmiarowo będą większe od YBR, ale do jazdy po mieście po prostu niewygodne - stanie na światłach, ruszanie, zatrzymywanie, stanie... Do takiej jazdy najlepsze są właśnie golasy typu YBR. Honda CBF jest nieco większa, niż YBR, ale różnica raczej niewielka.
  • Odpowiedz