Wpis z mikrobloga

Mirki z #java pomóżcie trochę laikowi.
Mam programik wpisuje 6 liczb z przedziału 0-49, pętla generuje również liczby z przedziału 0-49 jak teraz sprawdzić czy wpisane elementy przez użytkownika zgadzają się z wygenerowanymi liczbami.
W sensie jeśli wpisane liczby = wygenerowane to żeby wyświetlić komunikat, że liczby się zgadzają git a jak nie to, że liczby się nie zgadzają.
#programowanie
  • 11
@CzuowiekPajonk: Najbardziej łopatologicznie - elementy wczytane przez użytkownika masz zapewne w jakiejś kolekcji. Każdy z jej elementów(przeiteruj po kolekcji) sprawdź czy jest w tej drugiej kolekcji (wygenerowanej przez komputer). Jeżeli chociaż jeden element się nie będzie zgadzał to wyświetl komunikat. Zakładam oczywiście, że obie kolekcje nie będą zawierały powtórzeń.

Jeżeli to są Twoje początki to takie rozwiązanie będzie chyba najprostsze. Potem możesz modyfikować rozwiązanie szukając ładniejszego czy bardziej optymalnego sposobu. Tak
@zly_dzien: powtórzenia póki co są xD ale zaraz ogarnę żeby ich nie było. Program jest naprawdę napisany póki co prosto i kombinuje co i jak i w jaki sposób pozmieniać by robił to co chce na początku tylko losował 6 liczb math.randomem uczę się no laborki drugie mam dzisiaj z programowania i sobie wymyśliłem, że taki totolotek sobie napisze i teraz walczę xD jak wrócę po przerwie to podkręca kod to