Wpis z mikrobloga

Mireczki, zaczalem sobie grac w hoi4, wybrałem najprostsza frakcje na początek czyli Niemcy, w ok 1938 roku mam claima na Polskę (danzig or war), i za każdym razem kiedy wypowiem wojnę Polsce, po jakoś 2 dniach nagle robi sojusz z aliantami i mam #!$%@? bo wszyscy prawie chcą żebym nie żył. Kolega mi mówił że zawsze jak on gral to nigdy nie miał czegoś takiego i zawsze polska po prostu na luzie padała bez zbędnych sojuszy. Próbowałem raz zrobić nową grę i nic nie dało, wczytałem sejwa i robiłem później nic nie dało. Dodam jeszcze że gram na rekrucie z historycznymi celami on i podczas wypowiadania WT było poniżej 35%. Co robić? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #kiciochpyta #hoi4 #paradox #strategie
  • 8
@Markizek
@wiatrow ogółem to wypróbowałem, jak wyłączę historyczny tryb to i tak nie działa polska tez od razu po wypowiedzeniu dołącza do aliantow, drugi sposób zadzialal gdy zaatakowałem jakoś w 36 roku, problem w tym ze wtedy z dupy dołączyli do aliantow Austria, czechy, Węgry i Jugosławia xD tak powinno być?
@EcoK: ostatni raz grałem tak Niemcami (2 miechy temu? Może 1,5), że od razu jak mogłem zacząłem robić claima na Polskę i pamiętam, że normalnie z focus tree zająłem Czechy, Austrię i Jugosławię, potem (koniec 38? początek 39?) w ZSRR się wbiłem, a alianci siedzieli. Ok 43 roku(?) USA samo mi wypowiedziało wojnę, ze swojego focus tree i wtedy zaczęła się wojna z aliantami
@Markizek #!$%@? ja zawsze mam jakiegoś dziwnego niefarta do gier paradoxu, albo może jakiś update wyszedł? No nwm bynajmniej dzięki za pomoc
@EcoK: Ja się aż zdziwiłem, że tak mogę. Ponad 30% WT, a ja dalej wchłaniam tereny. Nawet pomimo tego, że Czechy miały gwarancję. Pamiętam, że w trakacie wojny z Polska nie mogłem chyba, bo wtedy nie oddawali i dostawało się claima. Pamiętam próbowałem też Rumunię w ten sam sposób, ale już nie dało się.
@EcoK zostawiasz nieznaczne sily przy linii maginota(francuzi nie będą atakować), szykujesz armię na granicach z beneluxem, na Polskę przeznaczasz kilka dywizji, przy czym atakuj też z Prus Wschodnich. Polska padnie w chwilę i przerzucasz od razu na zachód. Francje atakujesz przez ardeny,po zdobyciu Paryża skapitulują. Następnie zbierasz kilka dywizji powietrznodesantowych, rzucasz cale lotnictwo nad Anglię, po zdobyciu przewagi powietrznej destantujesz spadochroniarzy, zajmujesz Londyn i np. dover(zasoby z portu) i podpisujesz pokój