Wpis z mikrobloga

Hej #rozowepaski #niebieskiepaski i ludzie z #kosmetyki
Słuchajcie, nie wiem coś mi się zdaje, że słyszałem kiedyś o jakimś kremie czy czymś do depilacji. Działało to mniej więcej tak, że smarowało się włosy, a potem myło i one spływały z ciała po prostu odczepione, czy tam rozpuszczeone? Istnieje takie coś? Jeśli tak to jak się nazywa? A jeśli nie ma takiego czegoś, to co polecacie do depilacji? Ostatnio zaciąłem się na miejscu, na którym nikomu nie życzę się zaciąć i mówiąc szczerze, popłakałem się ¯\_(ツ)_/¯ no nie polecam.
Możecie też coś polecić na swędzenie po depilacji?
  • 20
@PaniPilot: A słyszałaś może żeby faceci tego używali? Wiesz nie wiem czy mi to nie zaszkodzi, czy wql mogę to stosować na samej mosznie. Swoją drogą, co się stanie gdy będę to trzymał dłużej niż 10 min?

Z drugiej strony od tygodnia chodzę tylko i się drapię, do tego jakieś krostki po goleniu mi powychodziły, a jak przetarłem amolem to myślałem, że ocipieje (°°
@Szczery_czlowiek: One zdecydowanie nie nadają się do stosowania na skórę moszny. Jak będziesz na normalnej skórze trzymał za długo to będziesz miał czerwone i pieczące przez jakiś czas - to po prostu cholernie podrażnia skórę (dlatego trzyma się dostatecznie krótko, żeby włosy się rozpuściły a skóra nie podrażniła zbytnio), inaczej by nie działało. Opowieści dziwnej treści o wersjach dla skóry wrażliwej, dodatku aloesu, wyciągu z guźca i kwiatu lotosu możesz traktować
@kyaroru: To spytam po męsku. Jak depilować jajca? Boje się, że pewnego dnia upitole je maszynką. Więc chciałbym mieć jakąś alternatywę. Myślałem o wosku, ale boje się urwać worek. Na tym pomysły mi się kończą i nie ukrywam czuje się dyskryminowany jako mężczyzna na polu depilacyjno-kosmetycznym
@Szczery_czlowiek: Maszynka jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Woskiem można (tym rozpuszczanym na ciepło w maszynce, zimne wynalazki do domowego stosowania są do dupy ogólnie), ale sam sobie tego nie zrobisz - najprościej pójść do salonu, tylko takiego gdzie kobita wie co robi (jak mają wprost w cenniku male brazilian to powinna).
@Szczery_czlowiek mozesz kupic taki krem na probe, veeta bodaj jest wersja męska jak Ci zalezy. Kawalek skóry np 10 na 10cm na udzie posmaruj oliwka, olejem, no czymś tłustym, naloz ten krem, trzymaj krocej niz podany maks. Zbierz klaki szpatulka, umyj. Pozniej czekaj ze 4 dni albo i tydzień ,obserwuj skore, jesli nic sie nie dzieje zrób to samo na kawalku jajka, jesli po tygodniu bedzie ok to zastosuj krem na calosci,
@Szczery_czlowiek:

jak debilowatych jajca

po prostu ściskasz je w ręce, żeby były wypukłe? lol i golisz na około. Nie bój się, raczej nikłe szanse, że się przestaniesz, ale musisz mieć pewne ruchy xD
@Szczery_czlowiek: sprawdź w babskim albo męskim dziale, wybierz taki do skory delikatnej (są kremy przeznaczone do okolic intymnych). Przeczytaj instrukcję, zrób test w jednym miejscu, nałóż na skórę, trzymaj dozwolony czas i zobacz, czy masz jakąś reakcję. Jeśli nie, to następnego dnia wydepiluj całość.

Nie trzymaj dłużej, niż napisane na ulotce. Tak będzie najbezpieczniej.
@Szczery_czlowiek pamietaj, ze po wszystkim bedzie Cie swedzec jak bedzie odrastac, podobnie po wszystkim wlosy moga sie wrastac i robic mielonka na skorze. Możesz jeszcze poczytać o peelingach, one ograniczaja wrastanie wlosow. Ja robie np z kawy i zelu pod prysznic.
@Truski: w sumie jakby to zrobić golarką elektryczną, to by mogło być lepiej, bo ona nie ścina na zero, tylko na taką bardzo krótką długość, ze względu na to, że ostrza są za taką siatką metalową

@R039: Chyba by trzeba było mieć pusty worek :D