Wpis z mikrobloga

@Storczycki: @Grysik: @salvador5000: @saxery: Phantom też jest chiński DJI = Dà-Jiāng Innovations, a nie "amerykańsko brzmiący" DI DŻEJ AJ:) ale fakt, jego ceny obecnie oscylują w granicach 500-1000 zł (mowa o używce) Sam kupiłem pół prku temu za 650 zł sprawnego DJI PH2 wraz z 2 akumulatorami tak dla testów i rozbijania się ( ͡º ͜ʖ͡º). Moim zdaniem lepiej kupić używanego PH2 (do
@salvador5000: chciałem go kupić pół roku temu, teraz troszkę większy budżet mam więc się zastanawiam nad bardziej budżetową "wersją"
@Grysik: fpv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@IRONSKY_UAVTechnology: też spodziewałem się że lepiej kupić na alledrogo, tyle że brak mi doświadczenia w takich zakupach, nie wiem na co zwracać uwagę podczas wyboru licytacji
@Storczycki: masz jakąś ofertę? Mam horom curke ( ͡° ͜ʖ ͡
@saxery: najlepiej jechać bezpośrednio, obejrzeć i oblatać sprzęt. Jeżeli sprzedawca nie będzie chciał w taki sposób załatwić formalności może to sugerować, że ma coś za uszami (poza brudem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Auta też nie kupujesz wg opisu, bo każdy JanuszBiznesu będzie pakował tam ściemy pokroju "jeżdżone przez emerytkę tylko w niedzielę do kościoła", to samo jest z BSP. Pytaj
Jeden Mirko wysłał mi na prv coś takiego:
https://www.olx.pl/oferta/dron-wyscigowy-eachine-falcon-180-fpv-hd-predkosc-do-150-km-h-CID767-IDhx2M1.html
@Grysik: sprzęcik dokupie potem, 700 PLN za sam dron :)
@IRONSKY_UAVTechnology: porównanie z autem dobre, tyle że trochę szkoda jechać przykładowo 200km żeby oblatać ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale pytania które zaproponowałes kozak ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tak jak mówisz, zawsze znajdą się januszebiznesu... Tak nawiązując, oj rzadko można przeczytać że coś
@saxery: Falcon 180 tylko po modach, bez nich nie jest najlepszy. No i to nie jest plug-n-play, trzeba przy nim trochę posiedzieć i wiedzieć co się robi
@saxery: od razu mówię, że z MJX coś się dzieje niedobrego. Sporo ludzi raportuję utratę kontroli i odloty w siną dal, zarówno Bugs 3 jak i Bugs 2 z GPS. W moim Bugs 3 jest też błąd w oprogramowaniu, który najprawdopodobniej jest we wszystkich tych modelach i nie został naprawiony w kolejnych rewizjach - gdy w czasie lotu zbyt mocno zmniejszysz obroty, to wariuje stabilizacja, zupełnie jakby dochodziło do resetu żyroskopu.
@tmb28: o tym mowa: hubson?
~18min lotu to dla mnie przeważający plus w porównaniu do ~7 min dla Walkera Rodeo 150

teraz pytanie czy jednak pójść na łatwiznę i kupić tego hubsona, czy też próbować ustrzelić używanego phantoma II na alledrogo ( ͠° ͟ل͜ ͡°)