Wpis z mikrobloga

51 Kodeksu Wykroczeń


@Inatine: Typ powszechny, w przepisie nie ma ani słowa o sąsiadach, więc powinno się aplikować również do współlokatorów.

No ale to tylko przepis, a jak wygląda praktyka, nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
51 Kodeksu Wykroczeń


@Inatine:
Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Jak chcesz: miejsce publiczne podciągnąć
  • Odpowiedz
@Inatine: na moje czytaj całość a nie wybiórczo: czyli to co między przecinkami:

spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,


czyli wg mnie musieli by drzeć mordy na ulicy - miejsce publiczne, a Ty byś miała swój spoczynek nocny w domu...

tu raczej bezie jakiś paragraf na mir domowy jak współlokator...
  • Odpowiedz
@luukasek: @Inatine: Część poświęcona spoczynkowi nocnemu jest wyraźnie rozdzielona od zgorszenia w miejscu publicznym, stąd albo pomiędzy, oznaczające na gruncie logiki formalnej alternatywę rozłączną - to wyraźne rozróżnienie dwóch sytuacji.
  • Odpowiedz
@Inatine:

Sprawa się komplikuje, gdy któryś z sąsiadów w ciągu dnia notorycznie zachowuje się w sposób, jaki wywołuje dyskomfort u współlokatorów. Chodzi na przykład o codzienne głośne słuchanie muzyki. Może to być także zaśmiecanie klatki, nieprzyjemne zapachy i podobne zachowania.

– Tę kwestię reguluje art. 144 kodeksu cywilnego. Napisano w nim, że zabronione jest użytkowanie swojego lokalu w sposób, który „zakłóca korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę”

http://miastoknurow.pl/32847,masz-uciazliwego-sasiada-sprawdz-mozesz-zrobic.html
  • Odpowiedz