Wpis z mikrobloga

@Analityk: Orange nie wymienia ruchu w polskich IXach, oprócz własnego TPIXa, więc zapomnij o dobrym routingu. Co chwilę pojawiają się problemy z przepustowością Netflixa (polecam forum Nasz Orange), Twitcha, gfycat, a czasami i YT. Do tego serwery zagraniczne np. gier też mają tragiczny routing, przez co ping jest duży w porównaniu do innych dostawców.
Jeżeli masz swojego lokalnego operatora światłowodowego to nie warto go zmieniać na Orange.
@Analityk: Generalnie Orange ma jakościowo zdecydowanie słabsze usługi (pomijam maksymalne prędkości często brane z dupy) niż np. UPC czy Vectra . Pod względem peeringów celuj w lokalnych operatorów i nie sugerują się "światłowodem" bo to tylko medium.
@MichaelT128: @brokenik: Problem w tym, że pomijając grupę Multimedia mam tylko LTE a ten wcale nie jest jakiś wspaniały (Play). Mam porównanie do LTE Orange właśnie i ten drugi wypada niebo lepiej (zwłaszcza w dość częstych podróżach).


A Multimedia ma jeden salon klienta na 230k mieszkańców, co w zasadzie znaczy, że nie istnieje. Kiedyś miałem z nimi do czynienia i ani razu więcej.
W sumie za net z play i
@brokenik: otóż przenoszę numer z t-mobile do orange (uciec z tmobile chciałem tylko szukałem dobrej okazji i jest), nielimitowane gadanie/mms/smsy do wszystkich plus 5GB LTE, telefon stacjonarny, podstawowy pakiet TV (orange love) i 300 MB internetu na światełku za 110 pln/mc. Teraz płacę 59 to tmobile plus 65 za lte play.
@brokenik: No nie. Przez pierwsze 3 m-ce jest tańszy pakiet 100mb, później faktycznie trzeba płacić 20 pln więcej. Nie dotyczy to pakietu 300 i 600MB. Zrezygnowałem z usługi Orange Finanse. Nie wziąłem smartfona, tylko numer/kartę. Nie rozszerzałem pakietu TV.
@brokenik: Kurczę, koleś, zawarłem umowę na 24 miesiące na kwotę 120.00 pln/mc. Tak mam w umowie. Dodatkowo mam zapis, że opłata za urządzenia wchodzi w skład opłaty abonamentowej.

U nas mamy problem, żeby sprzedawać

To już wiem czego pan żeś się tak uczepił.
@Analityk: ja mam 300 Mbit/s od Orange od ponad 1,5 roku i śmiga super. Zero awarii, a prędkość nie schodzi poniżej 310 Mbit/s.
@MichaelT128: to już chyba jakieś dawne czasy. Sam się naczytałem o tych problemach i od razu po założeniu internetu sprawdziłem m.in. Twitcha, YT i... zero problemów. Pomiar na Netflixie (Fast.com) 270 Mbit/s i oglądam w 4K. Showmax też działa. Z graniem po sieci zarówno na PC jak