Wpis z mikrobloga

Ostatnio wróciłem z Brazylii do Polski na jakiś czas. Jako, że odwykłem od tego miejsca i zapomniałem jak to jest tutaj mieszkać, po powrocie mogłem spojrzeć na ojczyznę pod trochę innym kątem. Oto kilka moich przemyśleń po dwóch miesiącach życia w nadwiślańskim kraju, w którym spędziłem dwadzieścia-kilka lat mojego życia.

http://waytoeldorado.pl/przemyslenia-polska/

#waytoeldorado #podrozujzwykopem #podroze #brazylia #ciekawostki #oswiadczenie
Dla tych co mają insta - @1726miguel
miguel1726 - Ostatnio wróciłem z Brazylii do Polski na jakiś czas. Jako, że odwykłem ...

źródło: comment_5IXkVPI4v6koH1q8rleAu7OoLkRuLX0C.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@miguel1726: Świetny wpis. Może nie ze wszystkim się zgadzam, ale generalnie masz racje. Chociaż to nie zależy też od samych nas. Zawsze byliśmy dymani przez polityków, ustrój, urzędy, instytucje, więc nie dziwie się, że duża część polaków jest bardzo negatywnie nastawiona do życia. Im starszy jestem tym niestety sam tak mam i mam głęboką chęć wyjechać z tego kraju. W Brazylii nie byłem, ale widzę, że ludzie mają bardzo podobne
  • Odpowiedz
@miguel1726: Wychodzi na to, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. Widzisz, ja na przykład bardzo bym nie chciał aby kierowca autobusu biegał do kiosku, albo przez kilka minut wydawał ci resztę w drobnych z 20 złotych.
  • Odpowiedz
@shadowsof2: żyje na codzien w Poznaniu i mimo że byłem w Meksyku turystycznie to i tak widzę bardzo ta różnice o której pisze OP XD Poważnie, to jest 100% prawdy. W Meksyku pomimo że bieda, syf i #!$%@? - wbijam do autobusu, place odmierzone 12 peso, kierowca zadowolony z życia, uśmiechnięty, komplementuje moja dziewczynę, za chwilę w busie zaczynana grać mariachi na gitarze, inny pan wstaje i zaczyna prosić do
  • Odpowiedz
@miguel1726: Widziałem na kanale "Kult America" na YT wywiad z Brazylijczykiem na stale mieszkajacym w Polsce (fan zespołu Myslovitz, ogólnie ciekawa historia, polecam obejrzeć) który mówił że nie mógł znieść tego chaosu w Brazylii oraz braku bezpieczeństwa i ogólnego syfu, a Polska stała się jego domem, i czuje się tutaj lepiej. Poza tym twój obraz Brazylii jest mocno przerysowany, zwlaszcza jeśli ktoś widział filmiki z egzekucji Brazylijskich gangów, czy więzień.
  • Odpowiedz
@miguel1726: A ja się cieszę. Ten dystans, chłód tego kraju (nie całej Europy, tylko w części tak jest) sprawia, że możesz czuć się swobodnie i pracować nad sobą. Raj dla indywidualistów, którzy nie chcąc, nie muszą wchodzić specjalnie w interakcje międzyludzkie, a jak już trzeba, to jest to jakieś formalne minimum. Dla mnie super.
  • Odpowiedz
@miguel1726: A ja jednak wole nasz chlodek, niz Brazylie dwoch biegunow. Albo jesz i zyjesz jak gowno, albo mieszkasz w willi tylko musisz czesc dochodow przeznaczac na ochrone z karabinami.
Owszem pogoda zajebista, ale jednak duzo lepiej i wygodniej zyje sie w krajach "chlodnych" zwlaszcza Skandynawskich.
Natomiast wlasnie Skandynawowie sa gdzie sa dzieki tym tabelkom i zasadom, a Brazylijczycy beda zawsze tam gdzie sa przez to ich za luzne podejscie
  • Odpowiedz
@miguel1726: Swoja droga uwazam, ze pogoda jest naistotniejsza i w sumie to troche jak granie na cheatach.
Gdyby taka Brazylia miala pogode jak w Norwegii to bylaby chyba na samym koncu raportu szczesliwosci obywateli, ale jako ze pogoda jest zajebista to jest dosyc wysoko.
Mysle, ze gdyby NFZ fundowal Polakom wit D dożylnie i LSD raz w miesiacu to tez bylobysmy wysoko ;)
  • Odpowiedz
@miguel1726: nie podoba mi się i nie zgadzam się z większością. Jedynie może z poruszonym tematem nastawienia do życia i pracy za karę. Natomiast takie argumenty, że zatrzymuje autobus, żeby rozmienić hajs są mega słabe i oderwane od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@miguel1726: Szczerze to bardziej wolę nasze charaktery niż tych latynosów. Dostałbym #!$%@? w takim "wesołym domu dla ludzi z ADHD". Zresztą widać jak wygląda ta Brazylia - syf, mafie i morderstwa, prostytutki byle za rogiem. Fuj.
  • Odpowiedz
@miguel1726: Polacy to facebookowi atencjusze - powedział ktoś prowadzący bloga, wytykający innym, że nie chcą słuchać o jego przygodach w Brazylii, a co gorsza rozmówcy- Janusze zrównują jego międzygalaktyczną wyprawe z wyjazdem do cebulackiego egiptu. )
  • Odpowiedz
@negatyw: oczywiscie, jak masz cos do powiedzenia to mozesz sobie byc atencjuszem i to powinno byc normalne. Jak masz jakies specyficzne doswiadczenia, umiesz cos na naprawde wysokim poziomie albo robisz w zyciu cos trudnego to atencja ci sie nalezy i to jest zdrowa atencja, ktora daje ci kopa do rozwijania sie i robienia tego lepiej. Niezdrowa atencja to taka, ktora zbierasz zamiast pokazujac co robisz dobrze albo co masz do
  • Odpowiedz
@miguel1726: przeczytałem wpis i jest to typowe narzekanie kogoś kto mieszkał dłużej niż 2 tygodnie w innym kraju i nie podoba mu się w Polsce. W tekście są tylko negatywne cechy Polaków i tylko pozytywne cechy Brazylijczyków. Autor tekstu jest zauroczony Brazylią bo ta go chyba jeszcze nie kopnęła w dupę.

Też tak miałem jak pierwszy raz wyjechałem z Polski, czasami nawet teraz mam takie uczucie ale nie potrafiłbym napisać tak stronniczego tekstu.

Piszesz o innych:
"Dlatego coraz częściej widzę dziś na ulicach ludzi, którzy przez fałszywie napompowane ego idą wyglądając jakby mieli na sobie niewidzialny kołnierz ortopedyczny i nosem celując gdzieś
  • Odpowiedz