Wpis z mikrobloga

Zapadł kolejny wyrok w sprawie naszych skarg na bezczynność Fundacji Lux Veritatis i Fundacji Nasza Przyszłość związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem.
Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok (sygn. akt II SAB/Wa 17/17, nieprawomocny), w którym m.in:
- zobowiązał Fundację Lux Veritatis do rozpatrzenia wniosku z 3 listopada 2016 r. w zakresie danych nieudostępnionych,
- stwierdził, iż bezczynność Fundacji Lux Veritatis miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa,
- wymierzył Fundacji Lux Veritatis grzywnę w wysokości 1000 zł.
Więcej o sprawie: https://siecobywatelska.pl/grzywna-dla-fundacji-ojca-rydzyka/
#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania
  • 86
  • Odpowiedz
Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok (sygn. akt II SAB/Wa 17/17, nieprawomocny), w którym m.in:

- zobowiązał Fundację Lux Veritatis do rozpatrzenia wniosku z 3 listopada 2016 r. w zakresie danych nieudostępnionych

No to "rozpatrujemy wniosek odmownie". I co im zrobisz? :) Bezczynności już nie ma...

- stwierdził, iż bezczynność Fundacji Lux Veritatis miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa,

Ale się przejęli...
hrumque - > Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok (sygn. akt II SAB/Wa 17/17, ni...

źródło: comment_ZGV12oMvJPIkgcewVNO5i3OnYVFA20cc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sosn: Jaka szybka reakcja - jestem pod wrażeniem! Gratuluję! Swoją wypowiedź traktuję jako eksperyment - na tę chwilę rezultat jest zaskakujący, jak i jednocześnie absolutnie przewidziany.
  • Odpowiedz
@sosn: Aha, chodziło Ci dlaczego ich obrażam? Odpowiedziałem w poprzedniej wiadomości. Dodatkowo ich działalność (statut, zasady funkcjonowania, wizja polityczna) obraża mnie osobiście, dlatego czasami reaguję na ich działania, np. poprzez krytyczne uwagi pod adresem wydarzeń, które firmują swoim nazwiskiem, ale są moim zdaniem bez najmniejszego znaczenia dla kogokolwiek więcej, niż tylko mediów nie mających tematów na trzecią stronę swoich tygodników.
Generalnie sugeruję rozwiązanie organizacji, by znikło nieco zamętu z przestrzeni
  • Odpowiedz
@BMcM: Nie, nie odpowiedziałeś w poprzedniej wiadomości na moje pytanie

Dodatkowo ich działalność obraża mnie osobiście


I może jeszcze krzywdzi Twoją matkę? Uczuć religijnych nie obrażają przypadkiem? Pracujesz u
  • Odpowiedz
@sosn: Co Ty gadasz, człowieku? Dopowiadasz sobie rzeczy, o których nigdy nie wspominałem. Tak właśnie działa ta organizacja, niestety...
Piszę "niestety, bo Watchdog Polska wbrew swojemu statutowi stał się na skutek dotacji finansowych z określonych źródeł niewolnikiem pewnej wizji politycznej, którą promuje swoimi działaniami.
Organizacja początkowo apolityczna i areligijna, stojąca na straży praw i wolności gwarantowanych przez konstytucje krajów, w których działa, okazuje się być w Polsce politycznym przyczółkiem określonego
  • Odpowiedz
@BMcM:

Co Ty gadasz, człowieku? Dopowiadasz sobie rzeczy, o których nigdy nie wspominałem. Tak właśnie działa ta organizacja, niestety...

??? O czym ty piszesz? Gdzie ja coś sobie dopowiadam?

Co do reszty - tyle piszesz, takie teorie spiskowe - czy jakikolwiek dowód Pan posiadasz czy są to jedynie domysły (jak zazwyczaj)?
  • Odpowiedz
@BMcM: O rany, co za odklejenie… polski oddział… Sieć Obywatelska Watchdog Polska to żadna międzynarodowa organizacja. Jest to stowarzyszenie, które zostało założone przez wieloma laty przez grono osób, które wyznają wspólne wartości. Każdy może powołać taką organizacje, budować jej prestiż, zajmować się tematami, które uważa za słuszne w sposób przez niego wybrany.
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Z tego co wiem, to jeśli podmiot zobowiązany do udostępnienia informacji publicznej tego nie zrobi, to wówczas można odwołać się do SKO, a jeśli to nie pomoże to do WSA. Wydaje mi się, że nieujawnienie informacji publicznej może wiązać się także z odpowiedzialnością karną (w tym z karą więzienia) -- czy to prawda? Czy Watchdog podejmowała również działania, aby osoba, która nie ujawniła informacji publicznej została ukarana? Czy w
  • Odpowiedz