Wpis z mikrobloga

#kurier Spotkał się ktoś z czymś takim, zamawiałem kilka rzeczy z allegro od firmy na kwotę 558 zł. Noże, obieraczki, wyciskarki itp. i w paczce brakowało młynka do pieprzu za kwotę 79 zł - Pani z firmy twierdzi, że wszystko wysłały i ewentualny brak przedmiotu w paczce jest winną firmy kurierskiej, proszę spisać z nimi protokół i od nich domagać się zwrotu pieniędzy - co mam robić ?? #allegro
  • 21
@samuraj24: paczka była cała jak ją odebrałeś? były ślady otwierania? jeśli tak i nie, to protokół możesz spisać, ale kurier i tak pewnie nie uzna szkody. i to nie ty masz się domagać kasy od kuriera tylko nadawca, tak samo jak to nadawca ma Ci zapewnić wszystkie przedmioty, za które zapłaciłeś, a nie kurier.
@szkudlar1889: @suttle: Zacznę od tego, że odbieram od cholery paczek kurierskich i z reguły nie sprawdzam rzeczy takiego typu, raczej tylko sprzęty rtv sprawdzam, po drugie duża firma pomyślałem. Ale jakie zdjęcie mam zrobić ?? - że w paczce niema młynka ?? to równie dobrze powiedzą, że mogłem go wyciągnąć/ @Prince_Prospero: No Pani mi powiedziała, że w chwili wysłania paczki ta paczka ich już nie interesuje, wszystko mam załatwiać
No Pani mi powiedziała, że w chwili wysłania paczki ta paczka ich już nie interesuje, wszystko mam załatwiać z kurierem.


@samuraj24: niby trochę racji ma, ale też takim januszostwem zalatuje. Wyslemy panu ziemniaki zamiast zamówionego towar, ale z chwilą wysłania paczkę juz mamy w dupie. Nie mamy panskiego plaszcza i co nam pan zrobisz?
@widmo82: no ja rozumiem, ale rownie dobrze mogli tego mlynka tam nie wkladac.. i powiedziec ze byl. Ja już załatwiałem takie rzeczy ale to była dużo wyższa kwota i widać odrazu ze chcieli oszukać, np. laptop przyszedł bez bebechów w środku albo dosłownie pudelko z ziemniakami. Chodzi mi o to, czy da się to jakoś załatwić bo ja nie mam zamiaru się kłócić o 80 zł - tylko też nie chce
@samuraj24: jedyne rozwiazanie to poproszenie ich niech sprawdza stan magazynowy i jesli sa uczciwi to przeproszą i doślą. Na przyszłość otwieraj przy kurierze lub nagrywaj unboxing.