Wpis z mikrobloga

Zawsze jak mówimy o osi politycznej co bardziej rozsądni twierdzą że podział na lewice i prawice jest nieaktualny. Moim zdaniem najlepszym sposobem na pokazanie podobieństw i bliskości danych nurtów politycznych jest koło polityczne. Więc moje drogie mirki proszę was o pomoc w stworzeniu wreszcie koła politycznego a nie tej przestarzałej osi. Przecież nazizmowi czy komunizmowi jest bliżej do siebie niż socjalizmowi do komunizmu i odwrotnie. ( ͡º ͜ʖ͡º) Wrzucajcie swoje wersje być może dojdziemy do jakieś konkluzji.
#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #bekazprawakow
Pobierz GonzoMMz - Zawsze jak mówimy o osi politycznej co bardziej rozsądni twierdzą że podzi...
źródło: comment_noUzKc8coVVyALsAYXOR6rQk42QrsvWP.jpg
  • 7
Podzial jest w zasadzie trojwymiarowy i w dodatku te 3 wymiary sie przenikaja... do tego wszystko ma odcienie i swoja specyfike, ale w uproszczeniu:
1. Obyczajowka - liberalizm VS konserwatyzm
2. Gospodarka - liberalizm VS socjalizm+protekcjonizm
3. Miejsce jednostki - indywidualizm VS kolektywizm
@pk347: ja oczywiście o tym wiem, ale wciąż mówimy o pewnym uproszczeniu. Przecież w książce do WOSu nie wstawisz takiego 3 wymiarowego modelu. Chyba że znasz jakieś uproszczone grafiki takiego modelu, to proszę o linka ()
@pk347: czytelność takiego układu jest zerowa, schemat powinien być prosty i skierowany do młodzieży, osoba o gruntownych poglądach politycznych raczej czegoś takiego nie potrzebuje.