Wpis z mikrobloga

#samochody #opony Mireczki stoję przed pierwszym w życiu tak poważnym wyborem. W końcu stać mnie na nowe opony XD (z wyprzedaży) i chcę wybrać coś w miarę dobrego również do dynamicznej jazdy NA LATO. Samochód przednionapędowy z silnikiem 200KM więc wolałbym mieć opony, na których bez problemu ruszę dynamicznie spod świateł na mokrej nawierzchni...
Znalazłem coś takiego o na Oponeo Uniroyal Rainsport 3 ktoś może miał/ma do czynienia z takimi oponami i może je polecić/odradzić? Może jakieś inne sugestie?
Do tej pory dojeżdżałem tylko stare markowe (na sezon) albo jeździłem na jakichś nalewkach, ale teraz potrzebuję coś na czym można bezpiecznie jechać z większą prędkością.
  • 25
@jack-lumberjack: Patrząc na etykietę EU jest bardzo spoko. Uniroyal to marka koncernu Continental, więc też bym się nie obawiał pod tym względem. Porównując do wyruchanych opon i nalewek to raczej będziesz zachwycony. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cena bardzo przystępna. Tym bardziej, że to 16 cali. Aha, jeździłem na Toyo Proxes, które według etykiety mają taką samą głośność i wbrew temu co można wyczytać w opiniach to nie
hurrr biedaku durrr kurrła musisz uzbierać na owe opony bk z cb XD

kupił sobie 200KM samochód ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Inboxie: Volvo V40 T4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

że ktoś, kto musi uzbierać na nowe opony z wyprzedaży


@Inboxie: po prostu to nigdy nie miało dla
@pawel_tarnobrzeg: 2003 - polift w dość dobrym stanie - sprowadzony tydzień przed zakupem ze Szwajcarii.
Z przodu sporo miejsca, fotel kierowcy ma możliwość robienia różnych fikołków niespotykanych dla mnie we wcześnijszych samochodach ;) Z tyłu dla pasażerów miejsca "tak sobie" na nogi. Na szerokość (dla 3 osób z tyłu ok). Bagażnik dość pojemny, ale bez rewelacji jak na kombi. Poza tym włożenie butli LPG powyżej 35 litrów w miejsce dojazdówki powoduje,
@jack-lumberjack Mam te oponki u siebie, 225/40/18 w 170 konnej benzynie przednionapedowej i gorąco polecam. Udało mi się dorwać nowe z 2017 roku za 320 zł za sztukę(zajebista cena jak za "18) i mega się jeździ. Na mokrym jedziesz jak przyklejony, można ruszyć dynamicznie i nie włącza się ASR, hamowanie również bez problemu. Są ciche, na suchym też fajnie kleją tylko że to jest miękka mieszanka więc przy bardzo agresywnej jeździe mogą
@jack-lumberjack w porównaniu do nalewek to każda będzie królem. Uniroyal jest ok. Ja osobiście bym polecał hankook (nie pamiętam modelu ale coś z ich segmentu premium). Śmigam na tym już trzeci sezon i złego słowa nie powiem. To taki rozsądny wybór do auta 200km. Jak chcesz poszaleć to bierz Dunlopy sporty, coś z michellina czy Pirelli. Ale liczy się z tym że zapłacisz dużo i szybciej zedrzesz bieżnik niż w tańszych.
Chyba że śmigasz 190 km/h autostradami


@adnim: jeszcze nie próbowałem, ale zamierzam, dlatego chcę kupić nowe opony z indeksem V ( ͡° ͜ʖ ͡°)

hamujesz jak dziki w ostatnim momencie.


@adnim: raczej nie, ale zdarza mi się ruszać... dynamicznie