Wpis z mikrobloga

Sterowanie oświetleniem:
Jak ogarnąć sterowanie oświetleniem żeby działało z RPI i ręcznie ale tak żeby RPI wiedziało kiedy jest zapalone światło a kiedy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem, że ciężko to ogarnąć i chyba będę musiał zrobić początkowo zwykłe włączniki a później dołożyć dzwonkowe i RPI po prostu, tylko martwi mnie co gdy RPI się spali itd.

#domoticz #raspberrypi #inteligentnydom
  • 35
@Stefaniak91: Miałem ten sam problem. Użyłem nie RPI a ESP8266 i po prostu mam ich zapas a konfiguracja zapisana w plikach. Padł jeden to wziąłem nowy, wciągnąłem config z pliku, wpiąłem i śmiga.
@Polinik: nie satysfakcjonuje mnie to... będę musiał zrobić wszystko na rpi albo esp tak jak @houk: pisze, póki co to podłączę na zwykłych włącznikach a jak zepne to wszystko skrętką to pozmieniam na dzwonkowe i zobaczymy jak to się zgra, minus to zależność od układu, który steruje tym wszystkim
@houk: spoko wymodzone i bardzo pomysłowo, np. zabezpieczenie domu przed burzą :DD taki scenariusz mam w głowie jak wychodzisz sobie na taras na chwilę bez telefonu itd. a tu burza i zamyka Ci rolety a Ty mokniesz xdd :D
@houk: wydaje mi się, że przy sterowaniu samym poddaszem i niedużej ilości czujników zostanę przy samym RPI, ewentualnie będzie doczepiona jakaś płytka żeby zwiększyć ilość we/wy
nie satysfakcjonuje mnie to... będę musiał zrobić wszystko na rpi


@Stefaniak91:

Jak chcesz, uściślę tylko, że to jest na RPi.

Ja mam akurat MiLight, którymi sterowanie mam z appek MiHome, włącznikami Aqara na ścianach lub małymi pastylkami na baterie (te 3 kanały sterowania to wszystko system MiHome) a do tego sterowanie z RPi niezależnie od systemu MiHome.

Jak mi padnie MiHome -- to mam backupowe sterowanie z RPi, jak padnie RPi
Polinik - > nie satysfakcjonuje mnie to... będę musiał zrobić wszystko na rpi

@Ste...

źródło: comment_tFGKFyryygmaYHAQY0R4BqRV97QmaNdZ.jpg

Pobierz