Wpis z mikrobloga

@export: to zalezy jakie narzędzia. Wszyscy znajomi mechanicy jada na Yato. Dobry stosunek ceny do jakości. W zestawach pewnie taniej. Ostatnio kupilem kpl kluczy nasadowych w biedzie i tez sa ok. Zalezy do czego Ci potrzeba. Zawodowo czy amatorsko.
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Neo sa zajebistej jakosci. Np żabki, sprzet dla elektrykow to czesto bardzo wierna kopia knipexa. Jednak bardzo sie cenią. Kupilem taniej nowe Cobry knipexa niz neo wyceniala swoje.
  • Odpowiedz
@tas2000: o kurde, myślałem że knipex z rynku zniknął, miałem komplet śrubokrętów, koledzy z roboty "pożyczyli" i już go nie mam ;D

Dla mnie knipex > Wera/Wurth/Wiha . Ale to było 5lat temu, teraz nie wiem jak stoją z jakością.

Co do cen NeoTools, to nie wiem, pracowałem niby przy montażu szafy serwerowej, nie były moje, teraz je chcę ;)
  • Odpowiedz
Knipex ma sie calkiem dobrze, kulowe narzedzie wśród hydraulikow, najlepsze żabki na swiecie. Jak raz użyjesz to nie będziesz chciał nic innego. Jesli chodzi o wkrętak to polecam Felo Ergonic. Zestaw 6 sztuk, typowe dla elektryka 85 zeta na ceneo. Biją nawet Knipexa. Jesli grzebiesz przy pradzoe to poszukaj sobie cuda nazwanego wkretak plasko krzyżowy. Robi to Haupa i chyba wera.
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Wera i Wurth klasa sama w sobie, jednak cena raczej nie dla amatorów. Co do zestawów kluczy dolna półka cenowa jest bez różnicy bo większość idzie z jednej fabryki a różnica o tylko kolor i nazwa.

Była jeszcze kiedyś taka firma, nie pamiętam już nazwy że raz w miesiącu przyjeżdżali i jak coś się zużyło lub popsuło to od ręki wymieniali.
  • Odpowiedz
@mk99: jasne że masz rację, ale jak miałem Knipexa to lubiłem go używać, do Wurtha się zraziłem jak zmienili grzechotkę w takim wkrętaku z magazynkiem, ze stalowej na plastikową. Stalową zgubiłem/zaiwanili mi, plastikową ukręciłem, nie wiem jak, niestety sprzęt za 150zł zniszczony momentalnie.

Werę lubię i cenię, używam precyzyjnych i imo są najwygodniejsze, ale większe wolę z Wihy (lubię też Yato bo wygodna rączka :D)
  • Odpowiedz
@export

Najkorzystniej komplet, tykjo duzo firm wklada mase "wypelniaczy", np swego czasu jedna z frm sprzedawala zestaw 72 czesci w ktorej 10 sztuk to byl imbus 2mm
  • Odpowiedz