Wpis z mikrobloga

@Ustaritz:
Mieszkam w Dubaju, 10 dni na atrakcje w Dubaju to za długo, natomiast mozesz je wykorzystac na lezenie i nic nie robienie na plazy i zwykly relaks. Ale dużo zalezy od tego co lubisz robic.
Ja kiedys pojechalem na Hawaje na 20 dni i przez ten caly czas praktycznie nie opuscilem jednej plazy ;-)

@Wyrewolwerowanyrewolwer: Tyrolki obok (bo ona nie jest z Burj Khalifa) juz nie ma.
@Ustaritz:
Koniecznie wynajmijcie auto, komunikacja miejsca tutaj kuleje, a na taksówki wydacie krocie.

Do zaliczenia przy okazji wycieczki masz:
- przepłynąć się abrą z Al Fahidi do Al Sabkha i zobaczyć Gold Souq i Spice Souq (atrakcja na maks pól dnia, z dojazdem)
- Dubai Mall (zobaczenie akwarium w mallu, tanczacych fontann przed) i Burj Khalifa (plus wjazd na punkt widokowy) - pół dnia
- iść do Madinat Jumeirah, pospacerować, zrobić
@Ustaritz: @Ustaritz: moim zdaniej jeśli zależy Ci na samym Dubaju wynajęcie auta jest bezcelowe, jest świetne metro, linia tramwajowa i uzupełnieniem są busy. Kupujesz srebną kartę NOL, którą doładowywujesz odpowiednią kwotą dodatkowo ściągasz aplikacje RTA na telefon i nie ma problemu. Jeden przejazd kosztuje 3 AED. Taxi kosztuje w przeliceczniu ok. 1,85 AED/km plus 5 AED za trzaśnięcie drzwiami (1AED to 1 zł w przybliżeniu). Dodatkowo UBER. Jeśli dodatkowo chcesz
@blinxdxb: @kolegapiotrek: @Ustaritz:
Wynajem samochodu w Dubaju jest stosunkowo tani, można znaleźć oferty od 45 AED z dzień. Paliwo jest tanie, 2 AED za litr. Macie za to wolność i dostęp do każdego miejsca o każdej porze dnia i nocy. Wiekszość parkingów w wymienionych przeze mnie lokalizacjach jest darmowych (lub czasowo darmowych, np. do 2-3 godzin). Musicie natomiast być świadomi bramek Salik (5 AED za każdy przejazd w przypadku
@Dentka7 za 45 to bez comprehensive insurance. Potem płacz. Ponizej 120 za dzień za Yaris nie zejdziesz. A Metro jest zajebiste i jesteś pierwszą osobą jaką znam, która na nie narzeka. Nawet ludzie, którzy do mnie przyjeżdżają ogarniaja sobie cały pobyt właśnie używając metro, chociaż mogą jeździć jednym z moich aut. Taxowki mimo odległości wciąż są tańsze niż np w małym Wrocławiu. Taka sama trasa tu jest połowę tańsza
za 45 to bez comprehensive insurance Ponizej 120 za dzień za Yaris nie zejdziesz.


@blinxdxb: Zgadza sie, bez comprehensive insurance, ale nie przekonywalbym nikogo do brania comprehensive o ile nie jestes wlascicielem samochodu. Dla przykładu, jakis czas temu wynajmowalem dla gości Hyuindai i20 za 45AED + 25AED collision damage waiver.

A Metro jest zajebiste i jesteś pierwszą osobą jaką znam, która na nie narzeka.


@blinxdxb: Ja nie narzekam, natomiast nie
@blinxdxb: Excess, 1000 AED, oczywiście tylko w przypadku jeśli wina jest po naszej stronie.
Ja bym nie zakładał, że kogoś zabijemy na drodze, ale wiadomo, każdy zna siebie najlepiej :)

@kolegapiotrek: @Ustaritz: Zapomniałem dodać o jeszcze jednym fajnym rozwiązaniu dla turystów, czyli Big Bus. W dosłownie 2 dni jesteście w stanie zobaczyć wszystkie atrakcje Dubaju. Tempo dosyć wysokie, koszt w granicach 70$ (przez internet 10% taniej), ale nie musicie
@Dentka7 przy takim za 120 excess jest 50 aed. Nawet nie tylko o zabicie chodzi ale też o uszczerbek na zdrowiu. Warto też sprawdzić ile osób pokrywa ubezpieczenie. Przy tak tanich zazwyczaj tylko kierowcę. Warto też sprawdzić czy auto ma więcej niż jedna poduszkę dla kierowcy.