Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem #rower elektryczny. Wiem, że taniej wyjdzie po prostu złożyć, ale strasznie nie podobają mi się zapełnione ramy.
Miałby mi on posłużyć do dojazdu do pracy i z powrotem. Niby nie dużo, bo tylko 15km w jedną stronę, ale praca dość ciężka fizycznie i po zakończeniu zmiany (czasami 12h), po prostu nie miałbym sił.
Moglibyście mi coś sensownego polecić? Zakup najlepiej w #uk ,ale #aliexpress czy coś w tym stylu również może być (tylko nie te małe, wydaje mi się, że mógłbym czuć lekki dyskomfort).
  • 17
@demoos: "Bidonowa" bateria to w sumie całkiem spoko, po prostu widziałem zdjęcia rowerów ludzi, którzy sami składali elektryki i ta rama (ten trójkąt) był według mnie paskudnie zapełniony.
@Robstar: Powiem, że zajebiste :D Jednak na to trzeba zarówno ubezpieczenie jak i CBT (sam się zdziwiłem, ale gość mnie oblał, bo jechałem za wolno od 25-40mph...), ale w takim razie wolałbym skuter lub motor.
@kwiatosz: Widziałem i mnie lekko kuszą. Widziałem kiedyś na amazonie też Ancheer całkiem tanio, bo za 500 funtów oraz wersje folding, która nieco bardziej mi odpowiadała, jako, że łatwiej przechowywać, niestety już nie ma.

A
@damian91: Przeróbka wyjdzie taniej jeżeli masz na myśli mocny elektryczny rower MTB ale i tak jest z tym dużo roboty i bardzo dobrze trzeba dobrać elementy bo potem się okaże że trzeba ramę piłować żeby coś weszło. Polecam poczytać zanim coś kupisz:
https://forum.arbiter.pl/

Ja na codzienne szybkie przemieszczanie się po ciasnym mieście wolę używany rower elektryczny jak choćby seria rowerów Sparta ION. Przeróbka roweru trekingowego wychodzi około 2300pln jeżeli mówimy o
@ultraoptymista w komentarzach ludzie są raczej zadowoleni. To koło wydaje się na prawdę fajną i całkiem tanią alternatywą. Tym bardziej, że jakby mi nie było potrzebne, to mógłbym ten wynalazek przekazać np. mojej mamie.
Muszę trochę o tym poczytać, ale aż nie chce się wierzyć, że mnie to by pociagneło.
@ultraoptymista: strasznie mi sie to niepodoba bo nie wierze ze taka ilosc wstrzasow dla polaczen baterii z silnikiem jest zdrowa. przeciez tam na okraglo #!$%@? po tych szprychach taka sila ze bym sie nie zdziwil gdyby z czasem sie elektryka zchrzanila z nieznanych powodow. przeciez to nie jest zawieszone na jakims silikonie.
@Robstar: bez pedalow, za duze straty energii przez te opony.
@demoos: kazda mozesz na bagaznik, kwestia wywiercenia
@demoos: Czyli jest to gotowy zestaw, który łatwo się montuje do dajmy na to zwykłego górala? Jaka jest maksymalna prędkość i ile zazwyczaj taki silnik ma zasięgu?
@retrobajery: W UKeju na pojazdu elektryczne których prędkość przekracza 15mph trzeba zarejestrować, nawet taki rower który daną prędkość przekracza również jest zaliczany do mopedów (ale kto na to uwagę zwróci ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
@demoos: Taki zestaw to chyba coś co szukałem, jeszcze tylko jakiś rower znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tych wyświetlaczy, które gość ma do wybory, to który byś polecił?