Wpis z mikrobloga

@Radeg90: Mam nadzieję, że nie gorszy niż zwykle :D Maluję zawsze ze zdjęć, zazwyczaj staram się zdjęcie "odbić" na drewienku przez kalkę z ołówka, a potem to już samo idzie :)
@Radeg90: Dzięki za wiarę () Też myślę, że może wyjść całkiem fajnie :)
A technika... Cóż, trzeba sobie radzić :D Przy tej skali każde przesunięcie czy zniekształcenie mocno wpływa na ogólny odbiór, więc chcę być jak najbardziej dokładna, a tak jest po prostu szybciej ;)
@Ixiliam: Ależ proszę. ʕʔ No fakt, w tym wypadku dobrze jest sobie odbić kontury, a mając je, reszta pójdzie łatwiej. Gdyby rysować od samego początku, mogłyby pojawić się niechciane linie, a to już może być katastrofa.
@Radeg90: Pierwsze swoje projekty malowałam jakieś cztery-pięć lat temu i wtedy rzeczywiście malowałam od razu, nawet bez szkicu. Potem zaczęłam robić szkic wstępny a potem dopiero go odbijać. Każda z tych wprowadzonych poprawek oczywiście zapewniała moim pracom skok technologiczny i jakościowy :D Choć największym przełomem było dobranie wreszcie właściwego pędzla :) Z resztą, może kiedyś jeszcze zrobię tutaj porównanie prac z samych początków i teraz ;)
A co do niechcianych linii,