Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@agaja: nie wiem, dlatego czekam z nadaniem człowieczeństwa do czasu kiedy jasno można stwierdzić czy jest to zdrowy płód który wykształcił mózg i układ nerwowy czy niestety zaśniad lub inny przypadek patologii ciąży
Boże wystarczy powiedzieć ze jest za mały/mała żeby to tłumaczyć, najlepiej pokazywać świat pełen kolorowych reklam i pełnych radości zdarzeń . Przepraszam ale ty jesteś rodzicem i tłumaczem między światem a dzieckiem ....
a co cię obchodzi, co ktoś robi ze swoimi pieniędzmi, amebo?


@ha_nincs_a_lo: Weź #!$%@? zielonko XD naucz się czytać ze zrozumieniem i nie wyrywaj mojej wypowiedzi z kontekstu. Tak się składa, że odnosiłam się do wypowiedzi mojego interlokutora i gówno mnie to obchodzi. Chociaż tak właściwie po głębszym zastanowieniu się, to mam bekę z tego, że "fundacje" anty-aborcyjne #!$%@?ą swoją ciężko zebraną kasę na coś co niczego nie zmieni i nie
@grzegorz710 Jestem przeciwnikiem aborcji, ale jej "obrzydzanie" poprzez takie billboardy uważam za potwornie płytkie. To samo dzieje się pod różnymi kościołami w naszym kraju. Czy gdybyśmy wprowadzili w Polsce karę śmierci, to przy granicy rozstawilibyśmy pale z nabitymi na nich głowami kryminalistów, ku przestrodze? Uwłaczające dla mnie jako człowieka jest to, że niektóre ruchy społeczne myślą, że najlepszą metodą ograniczenia liczby aborcji jest działanie na ludzki strach i wrażliwość. Nie jesteśmy zwierzętami
@rybsonk: ja wole isc raczej w strone nie odmawiana i zalozenia, ze kazdy zarodek moze jednak stac sie tym czlowiekiem i w zwiazku z tym, dopoki nie okaze sie, ze natura uzna, ze to jednak niepelnowartosciowy zarodek, zalozyc, ze jednak to czlowiek posiadajacy takie samo prawo do zycia, jak my wszyscy ;)
@agaja: no ale takie podejście jest fatalne w skutkach dla kobiet i ich praw, przecież zdajesz sobie sprawę że żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności a naprawdę nie każdy jest w stanie zapewnić dziecku byt lub nawet przetrwać ciążę.

Przypomina mi się w tym temacie wypowiedź dr Romualda Dębskiego

Żonie jednego znanego przeciwnika diagnostyki prenatalnej robiłem amniopunkcję, w wielkiej tajemnicy, żonie obrońcy życia terminowałem ciążę z zespołem Downa. Pytałem: jak to
Ale uwazam, ze zycie ludzkie zaczyna sie od poczecia. Kijanka nigdy nie rozwinie sie do formy doroslego czlowieka. Zarodek na drodze kolejnych etapow rozwojowych - owszem.


@agaja: A czemu akurat od 'poczęcia' (i co to jest 'poczęcie', bo to nie jest pojęcie biologiczne?), a nie np. od wytworzenia plemnika? (Jajeczko tworzy się wcześniej). W końcu plemnik+jajeczko mogą stać się w końcu dorosłym człowiekiem, prawda? I czemu dokonujesz manipulacji semantycznej (dopuszczam możliwość,
@rybsonk: o ciezkiej ciazy cos wiem, bo sama bardzo kiepsko przechodze, ale od samego poczatku to stworzonko we mnie bylo w mojej swiadomosci czlowiekiem.

A czemu akurat od 'poczęcia' (i co to jest 'poczęcie', bo to nie jest pojęcie biologiczne?), a nie np. od wytworzenia plemnika? (Jajeczko tworzy się wcześniej). W końcu plemnik+jajeczko mogą stać się w końcu dorosłym człowiekiem, prawda


@Andreth: roznice miedzy diploidalna zygota, a haploidalnymi gametami omawiane
@Andreth:
Ten rząd ma na sumieniu z pewnością jedną, przykrą sprawę. Intelektualne zera, miernoty czyniące umysłowe szpagaty, byleby tylko zaistnieć w sieci (takie jak, nie przymierzając, TY @Andreth), zyskały pewien poziom poklasku na portalu ze śmiesznymi obrazkami, wśród mniej ogarniętych życiowo osobników. Jeszcze pół roku temu pies z kulawą nogą nie brał twoich idiotycznych tez poważnie.
ja sobie zdaje z tego sprawe, co nie znaczy, ze nie moge nadal uwazac aborcji za zabojstwo i odebranie zycia niewinnej istocie - bo tym wlasnie dla mnie ona jest.

Zdaje sobie rowniez sprawe, ze poza przypadkami typu pewnej pani, ktora miala za male mieszkanie, aborcja w postaci spoznionej antykoncepcji nie jest wcale taka popularna, jak niektorzy to przedstawiaja, a za usunieciem ciazy w przypadku gwaltu/choroby czesto kryja sie dramaty - jednak
@rybsonk: dla mnie jest to dylemat nierozwiazywalny, jesli mam byc szczera. Po prostu nie bylabym w stanie poswiecic zycia jednego czlowieka na rzecz drugiego ;/ nieraz sie zastanawialam i nadal nie potrafilabym podjac decyzji.
to może jeszcze mu powiem coś o holokauscie pokaże parę zdjęć oraz czemu Jeffrey dahmer zjadał swoje ofiary i przetrzymywał w beczkach poćwiartowane

@grzegorz710: Prędzej czy później i tak się dowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
roznice miedzy diploidalna zygota, a haploidalnymi gametami omawiane sa w szkole, roznica jest bardzo jasna i czytelna.


@agaja: A czemu "czlowiekiem" ma być akurat byt diploidalny,a nie haploidalny? Bo tak wygodnie? Odrzucasz kryterium rozwojowe. A przecież i plemnik, i komórka jajowa to haploidalne (zredukowane, ale jednak) pokolenie homo sapiens.

Plemnik, ani komorka jajowa NIGDY nie stana sie zywym organizmem


No jak to nie. Po połączeniu się staną, a i przed wykazują
A czemu "czlowiekiem" ma być akurat byt diploidalny,a nie haploidalny? Bo tak wygodnie? Odrzucasz kryterium rozwojowe. A przecież i plemnik, i komórka jajowa to haploidalne (zredukowane, ale jednak) pokolenie homo sapiens.


@Andreth: bylam w liceum na profilu biologicznym, na studiach zajecia na wydziale biologii UJ i w zyciu takich teorii nie slyszalam. U niektorych roslin istnieje pokolenia haploidalne, ale nigdy nikt nie stosowal tego terminu w krolestwie zwierzat.
Mozesz zapodac jakies